Субсидії та боротьба з піратами. Що зміниться з новим законом про підтримку кіно в Україні

Проект Закону вже прийняла Верховна Рада.

До кінця 2016 року на екранах з'являться ще сім українських стрічок, майже половину з  яких профінансувало Держкіно.

Якщо проект Закону про держпідтримку кінематографії підпишуть голова ВРУ Андрій Парубій та президент Петро Порошенко, наступного року кількість таких фільмів значно зросте. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

До слова, у бюджеті на 2017 рік передбачаються витрати на український кінематограф в розмірі близько півмільярда гривень.

"Ми сподіваємось, що прийняття цього закону дозволить суттєво пожвавити виробництво і кінофільмів, і серіалів в Україні, тому що він передбачає суттєві пільги для тих, хто буде приїздити в Україну знімати кіно (спільне виробництво). Це означає, що індустрія отримає серйозний поштовх для того, щоб знімати такі фільми з західними партнерами. І, крім того, він передбачає суттєву підтримку з боку держави у виробництві українських фільмів і серіалів", — заявив у ефірі "Сніданку з 1+1" генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

Олександр Ткаченко розповів, які зміни чекають на українське кіновиробництво

Генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко розповів про українське кіновиробництво та пояснив, які зміни чекають на українське кіно після прийняття законопроекту, згідно з яким уже в наступного року на потреби кінематографістів держава обіцяє виділити понад 500 млн гривень.

Так, прийнятий законопроект передбачає державну допомогу українському кіно, зокрема, такими шляхами:

1) здійснення держзакупівель товарів, необхідних для створення документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії та фільмів-дебютів (до 100% вартості фільму);

2) надання держсубсидій на створення ігрових та анімаційних фільмів (до 80%);

3) надання держсубсидій на виготовлення телефільмів, телесеріалів (до 50%);

4) субсидії на часткове покриття витрат;

5) субсидії на закупівлі транспортних засобів для того, щоб забезпечити показ українських фільмів у невеликих містах і селах з населенням до 250 тисяч осіб;

6) фінансування досліджень у галузі й фінансова підтримка студентів, що знімають фільми в рамках здобуття освіти;

7) надання держсубсидій на розповсюдження й рекламування українських фільмів та ін.

Крім того, в потенційному законі передбачається відкриття нових кінотеатрів та боротьба з піратством.

Державне агентство України з питань кіно обрало проекти для фінансової підтримки

Експерти зазначають, що цьогоріч конкуренція була величезною, тому для підтримки кіновиробництва справді обрали кращі проекти. Серед переможців – фільм, який запускає у виробництво група компаній 1+1 media за культовим романом Василя Шкляра "Залишенець. Чорний ворон".

Нагадаємо, за проект Закону про держпідтримку кінематографії в Україні у четвер, 22 вересня, проголосували 230 нардепів. На голосуванні після другого читання від прийняття законопроекту в цілому утрималося 10 депутатів, один віддав свій голос проти. Утім, на голосування з'явилися не всі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: