Курці були би справді вражені, якби побачили хімічний вміст своїх сигарет.
У звичайних цигарках може бути лише 10% справжнього тютюну, зате 4 тисячі токсичних компонентів, з'ясували журналісти програми "Територія обману".
Напис на пачці сигарет зазвичай свідчить - в пачці 20 сигарет, вони зроблені за Гостом чи ДСТУ, з фільтром чи без нього і коротко вміст нікотину і смол.
Але на пачці нізащо не напишуть, що тютюну там відсотків 10, а то і взагалі немає.
"Замість тютюну там можуть бути залишки виробництва від тютюну. Пилюка, жили, папір, які оброблені різними синтетичними хімікатами, ароматизаторами, консервантами", - каже координатор руху "Твереза Україна" Юрій Оробець.
У лабораторії Інституту екогігієни і токсикології сучасна техніка аналізує кількість отрути у цигарках.
"Вміст нікотину в димі сигарет не повинен перевищувати 1,2 мг на сигарету. І смоли – 12 міліграмів на сигарету", - пояснює керівник лабораторії Інституту екогігієни і токсикології Анатолій Строй.
В Інституті екогігієни є курильна машина. За 5 хвилин вона викурює 20 цигарок. Вона проганяє дим крізь фільтр, наче крізь легені, і аналізує. Дим перевіряють на чадний газ, а фільтр з апарату на нікотин і смоли.
Пляма кольору дитячої несподіванки на фільтрі – це і є смола, що містить 4 тисячі токсичних компонентів. "Вловив" фільтр і тверді речовини, що осідають на легенях курця.
Звісно, на пачках про це не пишуть. А якби і писали, то помістити всю хімію, що у сигарках, не вистачило б місця.
"Специфічні нітрозаміни тютюнового диму. Це акролеїн. Бензол. Бензопірен, про який відомо, що він викликає рак", - додає Строй.
Бензол – речовина, що є у нафті. Широко застосовується у виготовленні пластмаси і навіть бензину. Отруйна і токсична. А ще там є фосген - зброя масового знищення початку 20 сторіччя. Ним вели хімічні атаки. І бензопірен – один з найсильніших у світі мутагенів, через що мутують людські нутрощі. А також канцерогени, які відомі своєю здатністю "сприяти" розвитку ракових захворювань.