Суд над керівниками постраждалої у нелюдських умовах 53-ї бригади перенесли

Розглянуто три з десяти справ проти військового начальства.

Військова прокуратура інкримінує командирам 53-ї бригади недбале ставлення до служби ,повідомляється у ТСН.16:45.

Військові прокурори налаштовані рішуче. Вони особисто їздили на полігон Широкий Лан. Умови, в яких жили бійці, їх приголомшили.

"Харчів нема, питної води немає, в лазні вони були 25 грудня. Це – обов'язок командирів знати скарги і забезпечувати всім необхідним", - розповідає заступник військового прокурора Південного регіону Петро Візняк.

Поки що на десятьох офіцерів складено адмінпротоколи. Сьогодні, 23 лютого, в суд викликали лише трьох з десяти командирів. Це – вищий офіцерський склад. Серед них заступник керівника тилу оперативного командування "Схід", а також безпосередньо командир 53-ї бригади.

Заступник керівника тилу оперативного командування "Схід" Ігор Чернієнко каже, що безпосередньо у плануванні переміщення бригади він участі не мав, тому його провини у інциденті немає.

Керівник штабу 53-ї бригади Сергій Войченко запевняє, що про проблеми в логістиці дізнався аж коли бійці маршем пішли на Миколаїв.

"Ні, мені не доповідали, що 8-ма рота в такому стані, хоча я вишиковував командирів та питав про стан справ. Я вважаю, що я в цьому не винен, що скоїлося", - повідомив на суді Войченко.

Комбриг Валерій Водолазський каже, що про ситуацію також не знав. І впевнений - на гауптвахту за те, що не знав, не заслужив.

"Я винен в тому, що за короткий термін перебування на посаді комбрига я просто не зміг привчити підлеглих про всі свої проблеми доповідати", - пояснив Водолазький.

Усі троє офіцерів, яких допитували сьогодні, подали до суду клопотання перенести слухання. Кажуть, що військова прокуратура не дала їм часу підготуватися до процесу.

Суддя пішла назустріч і слухання перенесла на березень. Решту адмінпротоколів на сімох інших командирів суд має розглянути до кінця цього тижня.

Військова прокуратура розслідує ще й кримінальне провадження за бездіяльність командирів, через яку бійцям довелося спати на снігу. Тож, окрім 10 діб гауптвахти, хтось з офіцерів має шанси сісти за ґрати до семи років.

Нагадаємо, через недбалість військові, які майже рік були в АТО і передислокувалися на Широколанівський полігон з Дніпропетровщини, потрапили в нелюдські умови. Без їжі, води, тепла і навіть наметів. На 150 чоловік був один намет з 30 ліжками. Решта спали просто на землі в мороз. Безпосередні командири скарги військових ігнорували. Тож півсотні бійців зважились на марш протесту. Пішки пішли з полігону до Миколаєва, аби зустрітися з вищим армійським керівництвом та військовими прокурорами і їм це вдалося.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

ВідеоУ Миколаєві судять командирів 53 бригади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: