Суд над українцем у Британії тривав 10 хвилин: Лапшина допитували через відеозв'язок

Дата публікації
Суд над українцем у Британії тривав 10 хвилин: Лапшина допитували через відеозв'язок

У Британії судять українця за вибухи та вбивство мусульманина

Мусульманин, вбивство якого закидають українцю, жив у 15 хвилинах від нього.

Дніпропетровському аспіранту Павлу Лапшину, якого судять у Великій Британії, у четвер, 25 липня, було висунуто звинувачення за чотирма епізодами, йдеться у сюжеті ТСН 19:30.

На судове засідання у Вестмінстерському суді Лондона допустили пресу, проте, не привезли самого звинувачуваного.

Павла Лапшина лишили в Бірмінгемі, відповідав він через відеозв'язок. Його, коротко стриженого, вбраного у чорне, можна було побачити на двох екранах, розміщених у судовій залі. Він не користувався послугами перекладача, заявив російську як рідну, відповідав коротко.

Засідання тривало не більше 10 хвилин, впродовж нього Лапшину висунули звинувачення у вбивстві, незаконній купівлі та виготовленню вибухівки і вибухах у двох містечках на заході Британії.

Наступне судове засідання відбудеться вже 2 серпня, і, за даними ТСН, Лапшина на нього теж не привезуть.

Українцю у Великобританії висунули звинувачення

Українцю у Великобританії висунули звинувачення

В Бірмінгемі, на заході Англії, Лапшин прожив з квітня до середини липня цього року.

Примітно, що працював і ночував він в одному й тому ж офісному центрі, який належить компанії Делкам. Там розташовані і робочі місця, і так званий гуртожиток для співробітників. Лапшин жив у кімнаті №8.

Представники компанії вручили ТСН офіційну заяву, де підтвердили, що Павло Лапшин дійсно працював у них, вони співчувають втраті родини убитого Мохамеда Салеха і жодних коментарів до закінчення судового процесу не дадуть.

Родина Мохамеда Салеха, 75-річного чоловіка, в чиєму вбивстві звинувачують Павла Лапшина, живе в 15 хвилинах від офісу Делкам. Але з журналістами вони говорити відмовилися через релігійні перестороги - зараз у мусульман триває священний місяць Рамадан.

Лапшина не привезли до Лондона
Однак сусіди пана Салеха виявилися більш говіркими. Вони розповіли, що сам загиблий був доволі набожною людиною, його старший син тримав у Смолл Хіс спортивний зал, де практикувалися у вільній боротьбі.

"Він тримав спортзал. Записатися туди було важко, можна було потрапити тільки за рекомендацією тих, хто туди вже давно ходив, це були вже сформовані спортсмени. Рік тому спортзал попросили закрити представники місцевої поліції, тому що ним зацікавився відділ з протидії тероризму. Я розповідав про це поліції. Взагалі, я не розумію, ми - мирні люди, ні з ким не воюємо. У мене дружина з Польщі, тут велика діаспора українок-мусульманок", - сказав сусід загиблого Ахмет Кассая.

Тим часом у поліцейському відділку Бірмінгема ТСН підтвердили: 22-річний Денис Негреба, українець з Харкова, який також проходив практику у Делкам і приїхав до Бірмінгема на початку червня, наразі є свідком у цій справі.

Кореспондент Наталка Пісня

Наступна публікація