Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд не зміг розглянути скаргу Седлецької щодо дозволу на доступ ГПУ до її телефона

Розгляд справи перенесено на наступний тиждень.

Апеляційний суд Києва не зміг провести судове засідання за скаргою головного редактора програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталки Седлецької через те, що в суд не надійшли матеріали справи з суду першої інстанції.

Про це у п'ятницю, 14 вересня, повідомляє Радіо Свобода.

Також суд не заслухав клопотання захисту журналістки, у якому просили призупинити дію ухвали на доступ до даних за 1,5 року з її мобільного телефона на час розгляду її скарги в апеляційному суді.

Суддя-доповідач Ігор Паленик повідомив, що без матеріалів справи не буде заслуховувати клопотання сторін.

"Наступне судове засідання призначене на 10:45 18 вересня, тобто на день, коли спливає дедлайн, встановлений слідчим ГПУ для видачі даних оператором"Київстар", - зазначає видання.

Нагадаємо, раніше журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефону у період від липня 2016 до листопада 2017. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

Згодом у ГПУ повідомили, що отримали доступ до інформації з телефону не лише Седлецької, а ще принаймні двох осіб як "можливих свідків. Відомо, що доступ мали до телефону журналістки Христини Бердинських. Дії ГПУ засудили у міжнародній правозахисній організації Transparency International, також занепокоєння висловили у ЄС та США.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції