Суд не звільнив з-під варти екс-підлеглу Тимошенко

Суд відмовився звільнити з-під варти колишнього першого заступника голови Держказначейства Тетяну Грицун, звинувачену у зловживанні владою під час приватизації ОПЗ.

Печерський райсуд відмовився звільнити з-під варти екс-першого заступника голови Держказначейства Тетяну Грицун, яка обіймала цю посаду при уряді Юлії Тимошенко.

Таке рішення суд ухвалив 17 серпня. Місяцем раніше цей же суд дав санкцію на арешт Грицун.

Грицун була затримана 19 липня, а 22 липня їй пред'явлене обвинувачення за статтею "зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки" (ч. 2 ст.364 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, Грицун як перший заступника голови Держказначейства з вересня 2009 року по квітень 2010 року давала вказівки своїм підлеглим не перераховувати 800 мільйонів гривень конкурсних гарантій учасникам приватизації Одеського припортового заводу - компаніям "Нортіма" і "Фрунзе-Флора".

Як зазначено в документах, Грицун перешкоджала поверненню коштів всупереч платіжним дорученням Фонду держмайна.

За матеріалами слідства, Грицун діяла "умисно з невірно зрозумілих інтересів служби та в інтересах не встановлених слідством третіх осіб".

В своїй апеляції захисники Грицун вказували, що у справі відсутні кваліфікуючи ознаки злочину, передбачені вказаною статтею, не зазначені треті особи, в інтересах яких начебто діяла Грицун, відсутня об'єктивна сторона даного злочину, в матеріалах справи відсутні докази про наявність заподіяної матеріальної шкоди.

"Грицун діяла не всупереч інтересам служби, відсутній мотив, мета, об'єктивна сторона злочину, а відтак, відсутні підстави для порушення кримінальної справи", зазначали адвокати.

Також захисник Грицун в судовому засіданні просив скаргу задовольнити , посилаючись на те, що в постанові Генпрокуратури не наведені підстави і приводи, а наданих матеріалах відсутні підтвердження та рахунки, які б свідчили про заподіяння шкоди підприємствам. Однак суд скаргу відхилив.

Грицун - четверта з екс-підлеглих Юлії Тимошенко, яка перебуває під вартою.

Так, 20 серпня той самий Печерський районний суд Києва продовжив до 10 жовтня термін утримання під вартою колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка і колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка.

Читайте також:

Суд дозволив обшукати банківський сейф Данилишина

Суд продовжив арешт Діденка і Макаренка до жовтня

Заарештовано ще одного чиновника Тимошенко

Суд дозволив Генпрокуратурі обшукати ще одного чиновника Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: