Жінку направили під домашній арешт.
Завідувачка складу національної лікарні ОХМАТДИТ та кілька медсестер упродовж кількох років підробляли документи та крали ліки, призначені для онкохворих дітей. У прокуратурі кажуть, що лікарня недорахувалася препаратів на понад 8 мільйонів гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Через руки Оксани Ярової проходили сотні препаратів на мільйони гривень, перед судом вона своєї провини не визнала. "Ніяких коментарів не даю", - заявила обвинувачена журналістам. Рішенням суду жінку відправлено під домашній арешт. Шістьом медсестрам вручено підозри, судові рішення щодо них попереду.
Представники обвинувачення наполягають, що махінації тривали з 2012 по 2015 роки, докази зібрали тільки зараз, бо для цього знадобилося перевірити тисячі історій хвороб і знайти випадки підробок і списання ліків. "Ми не знаємо, що вона з ними робила, ми тільки знаємо, що вона отримувала одну кількість ліків, видала меншу кількість і робила дописки в документах бухгалтерських – і відповідну різницю привласнювала собі", - каже прокурор Роман Гавриш.
Зараз на складі лікарні зберігається препаратів на 17 мільйонів гривень. Новий керівник запевняє, що всі вони під суворим контролем, ніякі махінації неможливі. "Облік ведеться як в паперовій формі, так і в електронній формі. Документація дублюється у відділенні, на складі і в бухгалтерії", - каже завідувачка аптечного складу Тетяна Люта.
Одна з підозрюваних медсестер досі працює у відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей. Завідувачка відділення запевняє, що медсестра фахова, має чималий досвід роботи, все інше коментувати відмовляється. "Не буду ніяких оціночних висловлювань", - каже вона і уникає відповіді на питання, чи траплялося недоотримання ліків на потреби відділення.
Учасник опікунської ради ОХМАТДИТУ Ірина Литовченко вивчила всю схему, за якою відбувалися злочинні дії. Розкриття почалося зі звернення одного з керівників відділень, який запідозрив, що частина ліків до його пацієнтів не доходить. По препарати на склад приходила старша медсестра, вона приносила три копії надкладних – для складу, відділення та бухгалтерії. Суми в усіх фактурах були різні. Ірина впевнена, що такі схеми самостійно медсестра зорганізувати не могла. "Потрібно, що лікар виписав", - пояснює вона.
Головний лікар уточнює, що мовиться не про державні поставки, а про ліки, які закуповував медзаклад власним коштом. "Я кликала сьогодні цих медсестр, вони з тих відділень, яким пред’явлена підозра, вони відсторонені від роботи, оскільки є матеріально відповідальні", - запевнила Ірина Садов’як. Керівник ОХМАТДИТУ визнає, що облік ліків – одне з проблемних питань. "Це зараз, коли виникли такі проблеми, то кожна медсестра знає, який препарат поступив і на яку дитину виписаний, і це підтверджується в історії хвороби. Раніше це було інакше. Оскільки такого чіткого не було, можливо, це і спричинило зловживання. Це все це проконтролювати дуже важко", - каже вона.
Медики говорять про серйозну пляму на своїй репутації та сподіваються, що люди, причетні до зловживань, будуть покарані. Підозрюваним медсестрам та завідувачці загрожує від 2 до 12 років за ґратами.
Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська