"Суд" окупантів у Криму збільшив  термін політв'язню Балуху

"Суд" окупантів у Криму збільшив термін політв'язню Балуху

В "суді" вирішили не зараховувати час, проведений в СІЗО, як день за півтора.

"Верховний суд" анексованого Криму відмовив українському політв'язню Володимиру Балуху, зараховувати час, проведений в СІЗО, як день за півтора. Тим самим термін ув'язнення подовжено.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Правозахисники розповіли, що місцева "прокуратура" просила скасувати попередню постанову "суду", якою Балуху врахували час його домашнього арешту як частину визначеного терміну в колонії.

Російські "правоохоронці" вимагали перерахувати термін ув'язнення і для цього передати справу на новий апеляційний розгляд. За словами адвоката, "суддя" оголосила "зовсім несподіване рішення, яке суперечить російському законодавству".

"Вона прийняла рішення про погіршення становища активіста, а саме, постановила не зараховувати час, проведений в СІЗО, як день за півтора... Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить, тим самим подовжуючи час перебування в колонії. Більше того, суддя прийняла це рішення, навіть не відправляючи справу на апеляцію, як того просив прокурор", - зазначили в правозахисній групі.

Сам Балух брав участь у засіданні "суду" за допомогою відеозв'язку. За словами захисника, він виглядав дуже виснаженим і був вкрай обурений рішенням.

Нагадаємо, 5 липня 2018 року так званий суд засудив Балуха до п'яти років позбавлення волі в рамках двох кримінальних справ. Його також зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Згодом "суд" окупантів зменшив вирок політв'язню Балуху на один місяць. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, вивішений у дворі його будинку.

19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. Адвокат Ольга Дінзе наголошувала, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги. Сам ув’язнений неодноразово повідомляв про знущання з нього в Сімферопольському СІЗО.

Після місяця повної відмови від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом). 9 жовтня Балух припинив голодування на час етапу до колонії в Росії, однак зазначив, що їжі, яку там даватимуть, не вживатиме та не одягатиме російську тюремну робу.

18 лютого стало відомо, що Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО у невідомому напрямку. Кримська правозахисна група своєю чергою спростувала слова уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової про "законність" етапування незаконно засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха до колонії у Росії, а також запевнила, що перевезення політв’язня порушує Женевську конвенцію.

24 лютого Балух перебував в СІЗО м. Армавіра Краснодарського краю РФ. 26 лютого його відвезли до СІЗО у Твері.

Відео Російські тюремники не дозволяють передавати Володимиру Балуху продукти

На хлібі та воді тримають у Росії Балуха. Його помістили в штрафний ізолятор колонії російського Торжка. Сталося це ще минулого четверга, і лише тепер про все дізналася сестра бранця. Адміністрація колонії промовчала навіть учора, коли Надія хотіла передати Володимиру посилку. Там просто заявили, що "понеділок - не приймальний день".

Російські тюремники не дозволяють передавати Володимиру Балуху продукти

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів