Суд остаточно ліквідував скандального газового посередника

Суд поставив точку у справі "УкрГаз-Енерго", зобов'язавши засновників компанії ліквідувати її.

Апеляційний господарський суд Києва ухвалив рішення, яким зобов`язав засновників ЗАТ "УкрГаз-Енерго" вжити заходів для ліквідації цієї компанії.

Про це повідомив перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук.

18 травня Київський апеляційний господарський суд оголосив перерву у справі про ліквідацію "УкрГаз-Енерго".

Ще 1 жовтня минулого року Господарський суд столиці ухвалив рішення про ліквідацію газового посередника. Позивачем у спорі виступав "Нафтогаз України", відповідачами - "УкрГаз-Енерго", RosUkrEnergo і Шевченківська райадміністрація. Третіми особами виступали Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфін, Мінюст і Кабмін.

Рішенням суду було визнано недійсним рішення установчих зборів засновників "УкрГаз-Енерго" від 2 лютого 2006 року, рішення загальних зборів акціонерів від 28 квітня 2007 року, статут компанії, затверджений рішенням установчих зборів засновників, зміни в статуті, затверджені рішенням збори акціонерів від 28 квітня 2007 року.

Також було визнано недійсною державну реєстрацію "УкрГаз-Енерго". Згідно з рішенням суду, компанія має бути закрита шляхом ліквідації. Водночас суд відмовив у створенні ліквідаційної комісії.

Компанія "УкрГаз-Енерго" була створена у лютому 2006 року, як спільне підприємство НАК "Нафтогаз" і швейцарської RosUkrEnergo. З квітня 2006 року до січня 2008 року "УкрГаз-Енерго" було єдиним постачальником природного газу до Україну.

Разом із тим, після підписання Україною та Росією довгострокових угод на постачання і транзит газу, "УкрГаз-Енерго" та RUE втратили свої позиції на газовому ринку України.

Україна перейшла на прямі поставки російського газу, внаслідок чого посередників було витіснено з газового ринку.

Читайте також:

Фірташ попросив Європу захистити його від України

"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

Тимошенко забере у Фірташа всі облгази

Компанія RosUkrEnergo винна "Газпрому" півмільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: