Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Апеляційний суд остаточно закрив справу "рюкзаків Авакова"

Апеляційний суд остаточно закрив справу "рюкзаків Авакова"

Активісти намагалися оскаржити закриття справи.

Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу Центру протидії корупції на закриття справи про розкрадання коштів під час закупівлі рюкзаків для потреб Національної гвардії (так званій "справі про рюкзаки Авакова").

Про це повідомляє Центр протидії корупції у Twitter.

"Апеляційний суд відмовив нам у задоволенні скарги. Справу рюкзаків Авакова остаточно поховано, з чим всіх і "вітаємо", - йдеться у ньому.

Активісти подали скаргу на закриття справу проти сина Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Проте суд оголосив, що ЦПК не є заявником у справі.

Нагадаємо, 2015 року МВС закупило п’ять тисяч наплічників для Нацгвардії. За версією слідства, ціна товару була завищеною, а якість не відповідала стандартам.

справа рюкзаків Авакова_2
НАБУ

На початку листопада 2017 року сина очільника МВС Олександра Авакова затримали представники НАБУ. Його підозрювали в поставках рюкзаків для поліції за завищеними цінами. Згодом суд відпустив його під особисте зобов'язання батька-міністра Арсена Авакова з вимогою здати всі паспорти до Державної міграційної служби. На чоловіка надягнули електроний браслет. А пізніше зняли арешт з майна у Києві та Харкові, що був накладений після низки обшуків. Втім, Солом'янський суд Києва згодом поновив арешт на майно сина міністра внутрішніх справ України.

Також через підозру у розтраті понад 14 млн грн під час тендеру щодо постачання рюкзаків для МВС було затримано колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. За версією слідства, він був причетним до закупівлі коштом МВС України рюкзаків за ціною, яка була суттєво вища за середньоринкову. При цьому товар не був поставлений вчасно і не відповідав встановленим вимогам. У результаті держава зазнала збитків у розмірі понад 14 млн грн.

Відео "Рюкзаки Авакова": САП закрило справу проти Олександра Авакова і Сергія Чеботаря

До Олександра Авакова та Сергія Чоботаря у слідства більше не має питань. САП викреслила ці прізвища з кримінального провадження про так звані "рюкзаки Авакова". Усю провину взяв на себе третій підозрюваний. Про це журналістів повідомили адвокати Андрій Федур та Ігор Юдін. За словами захисників спеціальний антикорупційний прокурор не знайшов у діях їхніх підзахисних складу злочину. Пізніше в НАБУ висловили своє незадоволення рішенням САП. 

"Рюкзаки Авакова": САП закрило справу проти Олександра Авакова і Сергія Чеботаря

У липні 2018 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу проти Олександра Авакова та Сергія Чеботаря. Третій підозрюваний, представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин, за словами прокурора нібито "визнав провину у шахрайстві та підробці документів". 

11 вересня 2018 року Червонозаводський суд Харкова ухвалив рішення у справі про закупівлю силовиками рюкзаків. Суд затвердив угоду із Литвином, який узяв усю вину в справі рюкзаків на себе. Суд призначив Литвину 2-річний випробувальний термін. Також обвинувачений має відшкодувати 368 тисяч гривень, витрачені на експертизи у справі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції