Суд почав розглядати справу щодо розсекречення декларацій посадовців СБУ

У Службі безпеки кажуть, що мають власну систему е-декларування.

У Окружному адміністративному суді Києва почали розгляд по суті позову Центру протидії корупції до СБУ та НАЗК щодо оприлюднення декларацій посадовців Служби безпеки України.

Як передає кореспондент ТСН, антикорупціонери вимагають розсекретити фінансову звітність посадовців СБУ, яких призначають відкрито указами президента України. Активісти наголошують, що раніше декларації керівників Служби безпеки публікувались на сайті відомства, а чому нині їх засекретили та хто розпорядився про це – невідомо.

Представник СБУ Сергій Бережний на суді заявив, що всі співробітники подають декларації до власної системи е-декларування під грифом "цілком таємно". Також СБівець зазначив, що не проти подавати свою звітність до НАЗК, однак дані мають бути засекречені у спецпорядку, як того вимагає відповідне розпорядження Служби безпеки.

Представники Нацагенції з запобігання корупції кажуть, що їхня система не розрахована на таємні декларації, крім того вони звертались до СБУ щодо розробки спецпорядку звітування СБівців, однак з боку відомства не було призначено осіб, які б брали участь у розробці такої системи.

За підсумком першого засідання суд зобов'язав СБУ надати наказ про запровадження у СБУ власної закритої системи е-декларування, оскільки на нинішньому засіданні представник відомства не зміг відповісти на це запитання. Наступне засідання призначили на 19 травня, де й заслухають затребувану судом інформацію від СБУ.

Зазначимо, що активістів обурили не тільки таємні декларації всього керівництва СБУ, а й те, що свою декларацію не подав головний борець з корупцією у відомстві Павло Демчина.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар