Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд продовжив арешт Діденка і Макаренка до жовтня

Колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка і колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка залишили під вартою

Печерський районний суд Києва продовжив до 10 жовтня термін утримання під вартою колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка і колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка.

Про це повідомили адвокат Діденка Ігор Степанов і адвокат Макаренка Юрій Сухов.

Степанов зазначив, що адвокати Діденка дізналися про те, що 20 серпня відбудеться засідання суду, на якому буде розглядатися продовження запобіжного заходу, тільки за півгодини до його початку.

У той же час адвокат зазначив, що до терміну закінчення запобіжного заходу залишалося ще багато часу. "Це було дня нас як сніг на голову. Ми бігли до цього суду з усіх кінців міста", - сказав він, підкресливши, що суддя погодилася не розглядати цю справу без присутності адвокатів.

"Засідання як завжди відбувалося у вигляді фарсу. Було оголошено формальне подання прокурора, були наші заперечення, виступив Діденко, намагаючись у своїй емоційній промові пояснити судді, що вона суддя", - сказав адвокат.

Як зазначив Степанов, Діденко під час засідання суду намагався пояснити, що немає підстав залишати його під арештом, бо за весь час після його затримання він був викликаний на два допити.

Адвокат припустив, що за той час, на який продовжили арешт Діденка, його "викличуть ще на пару питань". Степанов також відзначив, що адвокати мають намір подати апеляцію на рішення суду, проте він не впевнений, що ця апеляція буде задоволена.

"Рішення по Макаренку - арешт до 10 жовтня. Такого юридичного беззаконня я не бачив", - сказав у свою чергу Сухов.

Він розповів, що надав суду висновок Київського національного університету ім. Шевченка за підписом завкафедри кримінального права Петра Андрушка, в якому чітко сказано, що в діях Макаренка неможливо угледіти якийсь посадовий злочин.

"Тобто суд отримав думку фахівця, про те, що Макаренко нічого не зробив, і при цьому суд продовжив термін утримання під вартою ... Ні в одній нормальній, поважаючій себе державі таке не можливо. У нас не правосуддя, а" лівосуддя" , - зазначив Сухов.

Він повідомив, що це рішення буде оскаржено в Апеляційному суді Києва, і висловив надію, що він більш об'єктивно підійде до даної справи.

Як повідомлялося, Діденко був затриманий 9 липня в рамках проведення слідчих дій у кримінальній справі, яку було порушено стосовно нього 10 червня по ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата чужого майна в особливо великих розмірах) КК України.

Макаренко був затриманий СБУ 23 червня. Йому було пред'явлено звинувачення у службовій недбалості при розмитненні 11 млрд куб м газу в 2009 році.

Читайте також:

Після зустрічі з Хорошковським Діденко перестав скаржитися на СІЗО

СБУ затримала екс-заступника глави "Нафтогазу"

Екс-заступник СБУ: арешти Діденка і Макаренка нейтралізують Тимошенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції