Суд реабілітував отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу, які боролися з комунізмом

Суд реабілітував отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу, які боролися з комунізмом

Фото: УНІАН

Повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України.

У середу, 14 грудня 2016 року суд Апеляційний суд Київської області реабілітував отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Зазначається, що вони "чинили супротив комуністичному тоталітарному режиму, що ніс з собою геноцид, порушення прав та свобод людини, військові злочини та злочини проти людства".

Відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті" повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті.

Було встановлено, що вироком трибуналу Грисюк-Гайовий І.А., Куценко М.С., Олійник Г.А., Мельниченко І.І., Олійник П.С., Забудський М.К., Троценко П.П., Савенко П.Т., Ніколаєнко К.Д., Галущенко Г.П. були засуджені до розстрілу. Обвинувачення, яке сформульоване у вироку, вказує на те, що вони засуджені за боротьбу, в тому числі і збройну, проти радянської влади, намагання створення незалежної Української держави, за участь у збройних загонах Української народної республіки та інші дії, які стверджують їхню участь у боротьбі за незалежність України. 

Холодноярська Республіка (1919–1922) була самопроголошеним державним утворенням на землях УНР, у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринському районі Черкаської області), в районі лісового урочища Холодний Яр. Радянська історіографія замовчувала існування цього утворення. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація