Суд реанімував кримінальну справу проти Мельниченка

Печерський суд Києва задовольнив позов адвокатів Кучми щодо незаконності закриття у 2005 році кримінальної справи проти Мельниченка.

Печерський районний суд Киева визнав незаконною постанову Генпрокуратури від 2005 року про закриття кримінальної справи відносно екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка.

Таким рішенням суд задовольнив позов представників другого президента України Леоніда Кучми про незаконність закриття справи проти Мельниченка.

У постанові суду відзначається, що постанова Генпрокуратури про закриття кримінальної справи відносно Мельнченко була прийнята без усебічного вивчення, а твердження про те, що екс-майор був в стані крайньої необхідності, є невмотивованим.

За словами адвоката Кучми Віктора Петруненка, у Мельниченка крайньої необхідності не було, оскільки крайня необхідність - ця одноразова дія, а Мельниченко робив свої записи систематично.

Сам колишній майор називає рішення Печерського райсуду "апогеєм кампанії з відбілювання Кучми".

На його переконання, екс-президент України робить усе можливе, аби уникнути відповідальності за скоєні злочини, а отже, "переводить стрілки на того, хто задокументував ці злочини, і прагне дискредитувати його як джерело інформації та свідка".

За його словами, навіть якби адвокати Кучми мали законні підстави вимагати поновлення справи, терміни, відведені на це законом, давно сплили. Оскаржити рішення Генпрокуратури можна було протягом семи днів, минуло ж відтоді вже кілька років. Отже, рішення Печерського суду є диким і абсурдним з точки зору закону, але воно є абсолютно логічним для кампанії відбілювання Кучми, вважає Мельниченко.

Нагадаємо, що вчора, 22 червня, представник Генпрокуратури Дмитро Басов підтвердив, що колишній майор Держохорони, здійснюючи записи, "перебував в стані крайньої необхідності… і своїми діями Мельниченко виконував свій громадський обов’язок по захисту прав і свобод громадян… Діяти не міг інакше, оскільки іншого засобу усунення небезпеки для держави у нього не було".

Кримінальні справи проти Мельниченка порушувалися у 2001 та 2004 роках порушувалися  за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.

1 березні 2005 року вони були закриті. У постанові генерального прокурора дії Мельниченка визнавалися як такі, що були обумовлені гострою потребою (запобіганням вчиненню злочинів).

Читайте також:

Проти Мельниченка поновили кримінальну справу 10-річної давності

Генпрокуратура визнала дії Мельниченка "засобом крайньої необхідності"

Піскун заявив, що перед судом над Кучмою потрібно судити Мельниченка

Кучма звинуватив Мельниченка у загибелі Гонгадзе

Мельниченко: я був сліпим кошеням, а зараз – зубастий тигр

ВідеоСуд реанімував кримінальну справу проти Мельниченка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: