Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд скасував достроковий вихід з СІЗО засудженого за вбивство дворічної дитини на Київщині

Таке рішення апеляційного суду є безпрецедентним.

Апеляційний суд скасував рішення Шевченківського райсуду Києва про дострокове звільнення з-під варти засудженого за зґвалтування та вбивство дворічного сина співмешканки на Київщині. Як передає кореспондент ТСН, таке рішення стало для України безпрецедентним.

"Ми радіємо такому рішенню. Це стало таким прецедентом, такої ситуації в Україні ще не було, щоб людину відпускали, а потім повертали назад", - повідомила адвокатка матері дитини Надія Проконова.

Обвинувачі кажуть, що поки немає розуміння, як саме процедурно повернуть підозрюваного до ізолятора. Нині має відбутись ще один суд – справу повернуть до суду першої інстанції, а далі вирішуватимуть, як зробити так, щоб чоловік відбув своє покарання.

Як відомо, у лютому 2019 року за вбивство сина співмешканки чоловіка засудили на 10 років, він вирок оскаржив. Поки триває касаційний розгляд, засуджений залишався у СІЗО – до остаточного розгляду касації його не могли етапувати до місця відбування покарання. Тим часом адвокат засудженого подав прохання про умовно-дострокове звільнення свого підзахисного - за сумлінну поведінку. На той момент чоловік перебував у СІЗО 3,5 роки, а, згідно з законом Савченко, один рік прирівнюється до двох. І Шевченківський райсуд вирішив чоловіка відпустити. Тепер це рішення, в якому, на переконання родини дворічного Дмитрика, є корупційна складова, було скасовано.

"Я задоволена таким початком. Крига зрушила. Хочу подякувати всім прокурорам, всім, хто підтримує. А тому адвокату, який сьогодні назвав родину, яка пережила таке горе, "масовкою", ще відгукнеться. Сподіваюсь, що правосуддя буде на нашому боці і він (засуджений) понесе покарання", - каже мама вбитого Дмитрика Христина Дяченко, яка після обурливого рішення суду боялась за життя 12-річної доньки.

Нагадаємо, чоловіка затримали у травні 2016 року. Мати тоді розповідала, що познайомилась з чоловіком, коли сину був лише рік. Він жодного разу не кричав на малечу, однак після прогулянок на тілі сина з'являлися синці. Чоловік розповідав, що дитина травмувалася під час пустощів. Одного дня Христина лишила сина на співмешканця, а коли повернулася додому – дитина вже спала. Вранці вона побачила на тілі сина синці та викликала поліцію та лікарів. Вони констатували смерть дитини.

Відео Суд відпустив чоловіка засудженого на 10 років за вбивство дворічного сина своєї співмешканки

Мати вбитого хлопчика дізналася про це випадково, як і столична прокуратура. Прокурори сьогодні вже подали апеляцію на рішення Шевченківського суду. Тепер мати вбитого хлопчика найбільше боїться за свою 12-річну доньку, бо вона теж свідчила проти вбивці у суді. Як таке можливо, що за тяжкий злочин чоловік вийшов умовно-достроково, а виправданням у суді стала його нібито сумлінна поведінка у СІЗО – розбиралася ТСН.  

Суд відпустив чоловіка засудженого на 10 років за вбивство дворічного сина своєї співмешканки

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції