Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд у Рівному почав розглядати справу медиків, які занапастили ненароджене немовля

Вагітна жінка після того випадку більше не може мати власних дітей.

У Рівному жінка звинувачує лікарів у смерті ненародженої донечки, бо коли швидка привезла її до перинатального центру, замість провести ультразвукове дослідження їй поставили крапельницю. А наступного дня повідомили, що дівчинка померла в утробі і жінка взагалі тепер не зможе мати дітей, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"На шостому місяці мені зробили такий знімок. Обрадували, що в мене буде дівчинка", - розповідає Тетяна Левко. Цей знімок – тепер єдине, що лишилося в неї на згадку про ненароджену донечку. Жінка була на 36-му тижні вагітності, коли раптом відчула себе погано. У перинатальному центрі, куди її привезла швидка,  гінеколог призначила крапельницю. "Документи оформлялися дуже довго, хвилин 40.  Я вже корчилась, кричала: робіть щось, мені погано! За цілу ніч вона прийшла лише раз о третій ночі. Сказала: треба здати сеч. Я сеч здати не могла. Вона навіть не спитала, як я", - каже потерпіла.

ВідеоУ Рівному жінка судиться з лікарями перинатального центру через смерть ненародженої доньки

Гучний процес над медиками у Рівному. Жінка звинувачує лікарів у смерті ненародженої донечки. Каже, коли швидка привезла її до перинатального центру, замість провести ультразвукове дослідження - їй поставили крапельницю. А наступного дня повідомили, що дівчинка померла в утробі і жінка взагалі тепер не зможе мати дітей. На лаві підсудних окрім лікаря, опинився ще й завідувач відділення. 

У Рівному жінка судиться з лікарями перинатального центру через смерть ненародженої доньки

На ультразвукове обстеження її скерували лише наступного дня. "Вони мені ще й таким грубим: що ви, дівчинка? Дівчинка. Мертва дівчинка. Всьо. І мене отак як холодом облило", - розповіла Тетяна. Жінку терміново доправили в операційну, а згодом повідомили: вона не тільки втратила донечку, але тепер не зможе взагалі мати дітей. Жінка вважає, що якби її одразу направили на УЗД, все склалося б інакше. "Хай би матку вони не врятували, бо кажуть, що вона була в кровотечі, але дитину можна було б спасти, тому що в морзі сказали, що дитина була цілком здорова", - пояснила Левко.

Не розуміє поведінки медиків і чоловік Тетяни. "Протримали людину, яка б могла… Я міг не лише втратити дитину, а ще й дружину", - каже Іван Левко. Родина написала заяву до поліції та прокуратури про неналежне виконання лікаркою своїх обов’язків. Експертизи тривали майже два роки і виявили, що провину медика хотіли приховати. "Було підроблено документи, були змінені ті аналізи, які їй були призначені, були змінені певні години, певні хвилини, коли відбувалися певні обстеження і певні призначення ліків. Це все дійсно мало місце, і це було підтверджено експертизами", - стверджує адвокат потерпілої Вікторія Штогрін.

Тож нині на лаві підсудних не лише гінеколог, яка оглядала Тетяну, а й завідувач відділення патології вагітних. Вони та їхній адвокат від коментарів відмовляються. "До закінчення справи шляхом набуття будь- якого рішення суду законної сили жодних коментарів не буде", - пообіцяв адвокат обвинувачених Олександр Корнагі. Суддя Рівненського міського суду на першому засіданні визнала підсудність справи та відсутність підстав для її закриття чи зупинки розгляду. Але судовий розгляд може тривати понад рік, а крім кримінальної відповідальності для лікарів постраждалі просять ще й моральну компенсацію – 150 тисяч гривень, які хочуть витратити на сурогатне материнство.

А поки що, переживаючи своє горе, Левки вдочерили 2-річну дівчинку. Саме стільки б зараз було їхній ненародженій донечці. "Боже, як мені важко без неї. Якби вона булла, все б було інакше", - плаче Тетяна. Саме для того, аби інші жінки не оплакували своїх дітей, вона й хоче добитися покарання для медиків.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції