Суд у справі про зраду екс-керівника Генштабу відклали через його адвокатів

Дата публікації
Перегляди
1079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд у справі про зраду екс-керівника Генштабу відклали через його адвокатів

Фото: УНІАН

Обвинувачення стверджує, що діяльність генерала призвела до зниження обороноздатності країни.

За підозрою у державній зраді затримали начальника Генштабу Збройних сил України часів Януковича генерал-полковника Володимира Заману. Операцію проводили слідчі військової прокуратури спільно з СБУ, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, Замана скоротив майже 5 тисяч військових з армії, за його наказом розформували зенітно-ракетні дивізіони, 19 авіаційних військових частин та вирішили утилізувати зенітно-ракетні комплекси. "Підозра – це майже 80 аркушів, де детально розписано. Всі дії, які ми проаналізували, були здійнені за період з 2012 по 2014 роки, вони складають ту картину, яка призвела до втрати наших територій", - заявив Матіос.

Суд у справі про держзраду екс-керівника Генштабу відклали через його адвокатів

Суд у справі про держзраду екс-керівника Генштабу відклали через його адвокатів

Він також додав, що "переформатування та перепідпорядкування всіх родів під керівництвом керівника ВМС в Криму надало значні переваги Чорноморському флоту РФ у контролі та блокуванні дислокованих у Криму підрозділів ЗСУ у випадку прихованої, гібридної чи відкритої агресії з метою анексії території АР Крим. Що ми спостерігали, починаючи з 20-х чисел лютого 2014 року".

Слідчі прибули до підозрюваного вранці, провели обшук і відвезли в суд для обрання запобіжного заходу. Там генерал заявив, що підозру навіть не став читати. "Нижче моєї гідності читати те, що там написано. Так сьогодні потрібно цій владі. За кожне своє рішення я готовий відповідати, за кожне, але про це мене ніхто не запитав", - заявив Замана.

Генерал служив у Збройних силах з 1993 року. З командира танкового полку він дослужився до першого заступника керівника Генштабу, а в 2012 році за часів Януковича став керівником. Після повалення режиму Януковича під гучні оплески його зустрічали в парламенті – тоді спікер Верховної Ради Олександр Турчинов запропонував призначити Заману уповноваженим по контролю міністерства оборони. "Це бойовий генерал, який керував штабом, який готовий повністю організувати роботу цього відповідального відомства. Він відмовився виконувати злочинні накази", - говорив тоді Турчинов.

Рішення схвалили майже одностайно, однак зі слів Замана, з посади його швидко прибрали. Звинувачення у розвалі армії він відкидає. "Мені чомусь не дали керувати ЗСУ, коли це потрібно було, мене чомусь усунули. А тепер звинувачують. Скорочення ЗСУ – це не моє рішення, це політичне рішення, розумієте? Приймає керівництво держави", - заявив він. Міністр оборони останніх років Януковича Павло Лебєдєв утік з країни ще у лютому 2014 року. Замана всі ці роки жив у Києві разом із родиною. Генерал переконує, що його жодного разу ні про що не питали.

Що справа, скоріше, політична підозрює і речник штабу АТО в 2014 році Олександр Дмитрашківський. "Будучи начальником Генерального штабу в той пікантний момент, в якому була Україна, пан Замана був носієм дуже важливої інформації. У пана Замани існує матеріал по Криму і по початку бойових дій на сході, де чітко розписана ситуація по Криму, по годинах, всі дії безпосередньо військ. І мені здається, що пред'явлені обвинувачення – це політичні ігри", - пояснив він.

Майже одразу по початку слухань у суді оголошують перерву на кілька годин, бо адвокати не встигли ознайомитись зі справою. Прокуратура вимагатиме два місяці під вартою без можливості застави. За державну зраду Замані загрожує до 15 років за ґратами.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація