Суд у справі Тимошенко заборонили знімати на камеру і перенесли

Печерський районний суд не міг почати слухання за позовом через непорозуміння, що виникли з допуском представників засобів масової інформації до зали засідання.

Юлія Тимошенко у суді. Кадр телеканалу Інтер
Юлія Тимошенко у суді. Кадр телеканалу Інтер
Печерський районний суд Києва не може розпочати засідання за позовом лідера Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко на незаконність постанови Генеральної прокуратури про порушення кримінальної справи щодо газових контрактів.

У середу, 11 травня, Печерський районний суд не міг почати слухання за позовом через непорозуміння, що виникли з допуском представників засобів масової інформації до зали засідання. Частина журналістів змогли потрапити до зали засідань, інших, у тому числі тележурналістів з камерами не пускає охорона суду.

У зв'язку з обставинами, що склалися суддя оголосила перерву в засіданні до 14.00 для організації судового процесу.

На засіданні у вівторок за клопотанням Тимошенко та її захисника Сергія Власенка суд прийняв рішення про допуск представників ЗМІ до залу засідання, заборонивши, проте, проводити відеозйомку: зйомка була дозволена судом лише на момент оголошення судом рішення. Тимошенко на це відповіла: "поки камерам не дозволяти писати, я буду вважати, що це фальсифікація і, будь ласка, не ховайте судовий процес. Прокурор сказав, що він не проти представників ЗМІ, не проти присутності камер".
Тимошенко заявила, що матеріали, які стали підставою для порушення відносно неї кримінальної справи, свідчать про замовний характер політичного переслідування.

"Більшість матеріалів, що знаходяться в справах, які передала прокуратура, сфальсифіковані, вони не є реальними", - заявила Тимошенко.

У свою чергу, захисник екс-прем'єра Сергій Власенко зазначив, що напередодні зміг протягом 5 годин ознайомитися з частиною матеріалів. "Це справа абсолютно очевидно замовлена, і докази знаходяться в тих томах, які Генеральна прокуратура надала суду", - підкреслив він.

За словами захисника, у середу під час судового засідання позивач планує звернутися до суду з клопотанням про надання додаткової можливості для ознайомлення з матеріалами справи.

Як повідомлялося, в квітні поточного року Генпрокуратура порушила щодо Тимошенко третю за рахунком кримінальну справу - щодо газових контрактів 2009 року. Справу порушено за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади та службових повноважень). За інформацією Генпрокуратури, Тимошенко, перевищуючи свої службові повноваження при укладанні газових контрактів в 2009 році з РФ, заподіяла державі збитки на суму понад 1,5 мільярда гривень.

Перші 2 кримінальні справи були порушені за нецільового використання коштів, отриманих Україною в рамках Кіотського протоколу, і в зв'язку з купівлею автомобілів для сільської медицини.

Печерський суд Києва приступив до розгляду скарги Юлії Тимошенко у вівторок, 10 травня.

Читайте також:

Тимошенко: якщо люди візьмуть в руки лопати, владі буде недобре

Тимошенко оскаржила в суді "газову" справу

Тимошенко погрожує Генпрокуратурі міжнародними судами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: