Суд вчергове відмовився вирішувати долю виборів

Розгляд скарги президентського Секретаріату стосовно призупинення дії указу про дострокові вибори перенесли вже вдруге.

Київський апеляційний адміністративний суд переніс на 21 жовтня на 11.00 розгляд скарги Секретаріату президента на ухвалу Окружного адмінсуду столиці, якою призупинено дію указу про дострокові вибори.

Про це сьогодні журналістам після завершення засідання суду, яке розпочалося о 10.00, повідомила заступник глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук.

Вона зазначила, що перенесення обумовлено необхідністю провести додаткові процесуальні дії.

Віктор Ющенко
УНІАН
Указ Віктора Ющенка про дострокові вибори досі залишається під питанням
Зокрема, як пояснила Ставнійчук, представники БЮТ заявили суду клопотання про те, що необхідно розглянути ще близько 100 апеляційних скарг, які заявлені в адміністративному позові БЮТ народними депутатами від цієї політичної сили та звичайними громадянами України.

Коментуючи такий перебіг подій, вона сказала: "Я вбачаю у цьому пряме затягування процесу… Для мене абсолютно очевидно, що такі процесуальні дії (з боку БЮТ – ТСН.ua) є чітким намаганням не дати розглянути суду апеляцію, принаймні, у найближчі декілька тижнів".

Водночас, такі дії з боку БЮТ вона пояснює для себе тим, що ця політична сила розуміє, що направила свій позов не за підсудністю.

Відповідаючи на запитання стосовно дати позачергових виборів (7 грудня), Ставнійчук сказала: "Я думаю, що сьогодні уже є дійсно критичними днями до кінця тижня для виборчого процесу".

При цьому вона пояснила, що це стосується формування окружних і територіальних виборчих комісій.

Ставнійчук також запевнила, що у такому випадку Віктор Ющенко, "надалі буде діяти у конституційний спосіб".

У свою чергу, представник у суді від БЮТ, нардеп Валерій Писаренко повідомив журналістам, що на сьогоднішньому засіданні БЮТ наполягав, щоб суд повернувся до процесуальних норм законодавства, розглянувши інші апеляційні скарги.

Він зауважив, що до сьогоднішнього дня у матеріалах справи немає жодного оригіналу документів з Окружного адміністративного суду Києва.

Суд
Veer
Як стверджують деякі політики, на суди наразі чиниться сильний тиск
Також представник БЮТ висловив переконання, що СБУ до сьогоднішнього дня "здійснює безпрецедентний тиск на суди”.

Він пояснив, що сьогоднішнє судове засідання відбулося "тільки через те, що не були присутні співробітники "Альфи".

Водночас, Писаренко не виключив, що подальші розгляди справи будуть переноситися, "оскільки для того, щоб забезпечити права учасників процесу, а це понад 100 осіб, суд повинен працювати днями і ночами", однак, навпаки, судом обрано малий проміжок часу.

Як повідомляв ТСН.ua, голова Вищого адмінсуду Олександр Пасинюк заявляв, що цю справу не розглядатимуть у приміщенні підвідомчого йому суду через надмірний тиск на суддів і побоювання за їх безпеку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: