Суд відмовив ГПУ в арешті найближчого соратника Тимошенко

За словами адвоката Євгена Корнійчука, Ігоря Фоміна, суд вирішив продовжити термін затримання найближчого соратника Тимошенко до 10 днів.

У п'ятницю, 24 грудня, Печерський районний суд Києва відмовив Генеральній прокуратурі України в арешті на два місяці колишнього першого заступника міністра юстиції, Євгена Корнійчука.

За словами адвоката Корнійчука, Ігоря Фоміна, суд вирішив продовжити термін затримання Євгена Корнійчука до 10 днів.

"Сьогодні Печерський районний суд відмовив Генеральній прокуратурі України в арешті, але в той же час продовжив термін затримання на 10 днів, доти, поки суд не отримає усі необхідні документи. Попередньо до суду було направлене подання ГПУ про арешт Корнійчука на два місяці", - сказав Фомін.

Також адвокат додав, що наступне засідання Печерського районного суду відбудеться 30 грудня 2010 року, на ньому оберуть запобіжний захід для Корнійчука, а також розглянуть питання законності його затримання Генпрокуратурою. "Крім того, що ми не згодні з його арештом, на засіданні суду ми також оскаржили законність його затримання, оскільки вважаємо, що законних підстав для цього не було", - заявив Фомін.

"Я вважаю, що кримінальну справу проти Євгена Корнійчука порушили незаконно. Вже двічі за тих самих обставин суди всіх інстанцій, аж до Верховного суду України, приймали рішення і визнавали порушення кримінальної справи протиправним", - додав адвокат Корнійчука.

Разом з тим він зазначив: "Ми також уважаємо, що неможливо пояснити звичайними людськими словами факт затримання Корнійчука в день, коли народилася його дочка. Він прямо з пологового будинку приїхав давати показання до Генеральної прокуратури. Слідчий аргументував свої дії тим, що чоловіка затримали, оскільки ГПУ вважає, що він ховатиметься від слідства. Які ще потрібні аргументи, коли він прямо з пологового будинку їде свідчити? І як ще можна переконати слідчого, що він не збирається нікуди ховатися?".

Раніше заступник голови Верховної ради, один з лідерів партії Батьківщина Микола Томенко заявив, що затримання Корнійчука стало для нього несподіванкою.

Нагадаємо, 24 грудня генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко звинувачують у нецільовому використанні коштів за двома епізодами.

Один з них стосується придбання урядом Тимошенко 1 тисячі автомобілів для сільських лікарень. Також колишній главі уряду інкримінують нецільове використання коштів, отриманих в рамках Кіотського договору, на суму 180 і 200 мільйонів євро.

Читайте також:

Тимошенко шиють нецільову покупку машин для сільських лікарень

Генпрокуратура заборонила Тимошенко залишати місце проживання

Генпрокуратура збирала компромат на Тимошенко у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: