Суд відмовився перейменовувати УПЦ Московського патріархату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В УПЦ МП заявили, що їхній центр - у Києві, а не у Москві.

Українську православну церкву (Московського патріархату) перейменовувати поки що не будуть. І надалі діє рішення про призупинення перейменування. Міністерство культури програло апеляцію в Шостому апеляційному адмінсуді.

Про це повідомляє юридичний відділ УПЦ МП.

"Було відмовлено у задоволенні апеляційної скарги Міністерства культури України та залишено без змін ухвалу суду першої інстанції про забезпечення позову", - ідеться в повідомленні.

Водночас "заборонено всім суб’єктам державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (Міністерство юстиції України, Міністерство культури України, їх структурні підрозділи та територіальні органи, державні реєстратори, органи місцевого самоврядування, виконавчі органи міських, селищних, сільських, обласних рад, будь-які інші особи, що мають повноваження державних реєстраторів) вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, стосовно Київської Митрополії, монастирів, духовних семінарій, єпархій, які входять до релігійного об’єднання Українська Православна Церква, зокрема, скасовувати реєстраційні дії та записи, вносити нові записи, вносити зміни до записів тощо".

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року парламент ухвалив закон, у якому пропонує зобов'язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві належність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину її території. Відповідно під цей закон потрапила УПЦ МП. Згодом Мінкульт визначив список церков, які повинні бути перейменовані. Серед них і УПЦ МП.

Водночас в УПЦ МП заявили, що їхній центр - у Києві, а не у Москві, й тому перейменовуватися не будуть. Церква подала заяву до Окружного адмінсуду Києва, який зобов'язав Мінкульт скасувати цей наказ із переліком церков, а перейменування УПЦ МП - призупинити.

 

Відео УПЦ МП відмовляється ввести в свою назву слова про належність до Росії

Абсурдне рішення, яке оскаржуватиме парламент - так спікер Верховної Ради Андрій Парубій прокоментував рішення Окружного адмінсуду Києва щодо призупинення перейменування Української православної церкви московського патріархату. А у православній церкві України наголосили, що жоден суд не зможе приховати того, що УПЦ МП є московською.  

УПЦ МП відмовляється ввести в свою назву слова про належність до Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції