Суд відмовився відібрати в радянських воїнів звання Героїв

Позивач вимагав відібрати в радянських воїнів звання Героїв на тих самих підставах, на яких звань були позбавлені лідери українських націоналістів Степан Бандера та Роман Шухевич.

Вищий адміністративний суд залишив без розгляду позови до президента Віктора Януковича щодо визнання незаконними й скасування указів про нагородження званням Герой України п’ятьох радянських воїнів.

Відповідне рішення у чотирьох справах за позовами координатора громадської організації "Гармонія й порядок" Дмитра Гудими колегія суддів прийняла у четвер 12 серпня.

Зокрема, суд залишив без розгляду позови про скасування указів про присвоєння звання Герой України Олексію Бересту, Тетяні Маркус, Анатолію Шапіро, Михайлу Василишину та Кузьмі Дерев'янку.

У ході розгляду цих справ Гудима мотивував свої вимоги скасувати зазначені укази тим, що особи, яким цими указами надане звання Героя, не є громадянами України, а це, відповідно до існуючої судової практики, є підставою для скасування відповідних указів у судовому порядку.

Як приклад він навів рішення Донецького апеляційного адмінсуду від 21 квітня 2010 року, відповідно до якого звання Герой України був позбавлений головнокомандуючий Української повстанської армії Роман Шухевич у зв'язку з тим, що він не був громадянином України.

Позивач вважає, що надання звання героя вищевказаним радянським воїнам порушує його суб'єктивне право на нагородження званням Героя України.

Нагадаємо, "Гармонія й порядок" подала зазначений позов наприкінці квітня у Львівський окружний адмінсуд після скасування донецькими судами присвоєння звань Герой України Шухевичу й лідерові Організації українських націоналістів Степану Бандері.

Проте Львівський окружний адмінсуд передав вищевказаний позов у Вищий адмінсуд.

Читайте також:

Дніпропетровець подав до КС з приводу героїзації Бандери

Суд відмовився відібрати звання Героя України в радянського офіцера

Донецький суд позбавить радянського офіцера звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: