Суд відмовився захистити честь Жванії від людей Ющенка

Суд не вважає, що заяви про причетність Давида Жванії до отруєння президента повинні бути спростовані.

Печерський районний суд Києва відмовив депутатові від НУ-НС Давиду Жванії у задоволенні його позову до заступника глави Секретаріату президента Ігоря Пукшина та Генеральної прокуратури про захист честі та гідності.

Про це поінформував керівник Служби з представництва у судах України інтересів президента Руслан Кирилюк.

Жванія звернувся з позовом про спростування інформації про те, що він прямо чи опосередковано причетний до отруєння Віктора Ющенка, яку поширили представники Генпрокуратури та заступник глави Секретаріату президента Пукшин.

Зокрема, у заяві Пукшина, зробленої ним 23 липня 2008 року, йшлося про те, що Жванія є одним із головних організаторів вечері, на якій, можливо, був отруєний Ющенко.

У цій заяві Пукшин назвав відмову Жванії давати свідчення в Генеральній прокуратурі у справі отруєння президента зухвалим демаршем, який порушує кримінально-процесуальне законодавство. Він також припустив, що Жванія побоюється розкриття нових фактів і обставин.

"Нагадаю, що він - один з найнаполегливіших організаторів тієї вечері у Володимира Сацюка, після якої Віктор Ющенко раптово занедужав. Отже, Жванія прямо або побічно "допоміг" кандидату в президенти повечеряти отрутою", - сказав Пукшин.

У свою чергу Ющенко 24 липня, відповідаючи на питання, чи причетний, на його особисту думку, Жванія до його отруєння, сказав: ”Думаю, так. Це м`яка форма - хотів би наголосити, щоб зберегти рівновагу перед законом, слідчими органами, чесними людьми”.

Нагадаємо, раніше Давид Жванія належав до групи так званих "любих друзів" - людей, максимально наближених до Віктора Ющенка. В цю групу також входили Євген Червоненко, Петро Порошенко, Микола Мартиненко та Олександр Третьяков. Переважна більшість цих людей зараз не підтримують з президентом тісних стосунків або навіть знаходяться з ним у відвертій конфронтації.

Читайте також:

Генпрокуратура стала третім фігурантом у справі Жванії

Жванію остаточно визнали громадянином України

ГПУ свідомо "створила враження" причетності Жванії до отруєння Ющенка

Жванія викликає Ющенка в суд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: