Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд відмовився заочно заарештувати редактора-втікача Гужву

Прокурор не зміг довести, що підозрюваного оголосили у міжнародний розшук.

Шевченківський районний суд Києва відмовився заочно заарештувати головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву.

Відповідне рішення суд ухвалив 3 жовтня.

Клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою відносно Гужви подала сторона обвинувачення. Однак суддя відхилив клопотання через те, що прокурор не зміг довести, що Гужва оголошений у міжнародний розшук.

У суді послалися на норми Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у відсутності підозрюваного можна розглядати лише у разі, коли буде доведено, що підозрюваний  оголошений у міжнародний розшук.

Під час судового засідання прокурор подав нове клопотання про обрання запобіжного заходу Гужві, яким просив замінити попереднє клопотання. Однак заміна клопотання про зміну запобіжного заходу не передбачена, зазначають у суді.

Нагадаємо, наприкінці червня 2017 року головного редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужву було затримано за підозрою у тому, що той отримав 10 тисяч доларів за те, щоб не публікувати компромат на одного з політиків. За словами Гужви, за місяць до того люди депутата від Радикальної партії Лінька запропонували йому гроші за нерозміщення матеріалів щодо конфлікту Лінько і радника голови МВС Іллі Киви. Гужва запевняв, що відмовився від грошей. Після арешту він вніс за себе заставу у розмірі 1 млн 35 тисяч 300 грн, що становить 850 мінімальних зарплат. 

Наприкінці січня цього року Ігор Гужва виїхав за межі України та попросив політичного притулку в Австрії. Там йому допомагав з процедурою отримання притулку перший заступник глави Адміністрації екс-президента Януковича Андрій Портнов (нині - керівник телеканалу Newsone), який також оселився у Відні. Гужва впевнений, що прокуратура просто забула подати клопотання про подовження йому запобіжного заходу, тому йому й дозволили вилетіти з країни.

ВідеоГоловного редактора "Страна.ua" Гужву оголосили у розшук

Це рішення Шевченківського райсуду Києва. Про це клопотала прокуратура, бо підозрюваний ухиляється від слідства. Натомість адвокати запевняли, що Гужва за кордоном лікується й повернеться до України 20 лютого. Сам Гужва заявляв, що проситиме в Австрії політичного притулку. Ігорю Гужві закидають здирництво.

Головного редактора "Страна.ua" Гужву оголосили у розшук

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції