Суд відправив на 10 років у в'язницю агента ФСБ, який хотів підірвати резервуари з аміаком на Луганщині

Суд відправив на 10 років у в'язницю агента ФСБ, який хотів підірвати резервуари з аміаком на Луганщині

Офіс генерального прокурора

Диверсія могла призвести до екологічної катастрофи.

Сєвєродонецький міський суд Луганської області засудив агента ФСБ РФ, який у липні цього року прибув з тимчасово окупованої території для виконання диверсії.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Чоловіка визнали винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст.111 (державна зрада), ч. 1 ст. 113 (готування до вчинення диверсії), ч. 1 ст. 263 (придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України за попередньою змовою групою осіб) ККУ.

Правопорушника засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Сторона захисту має право на оскарження вироку в апеляційному порядку протягом місяця від дня проголошення вироку. 

Йдеться про чоловіка, який готував диверсію на об’єкті підвищеної хімічної небезпеки - приватному акціонерному товаристві "Сєвєродонецьке об’єднання Азот". 

Громадянин України проходив військову службу у лавах так званої "народної міліції ЛНР" та від 2018 року був завербований співробітниками ФСБ РФ. 

7 липня він прибув до Сєвєродонецька. Із заздалегідь заготовленого ворогом схрону він мав витягнути два гранатомети РПГ-22 і вистрілити по ємностях із аміаком. На той час у сховищі було приблизно 4,5 тисячі тонн речовини.

За висновками експертів, диверсія могла призвести до зараження території площею понад 1200 квадратних кілометрів, яка б охопила 35 населених пунктів із населенням понад пів мільйона людей. Утім агента ФСБ схопили, коли той хотів забрати зброю зі схрону.

Поблизу Щастя диверсійна група ворога хотіла подолати міст через Сіверський Донець

Поблизу Щастя диверсійна група ворога хотіла подолати міст через Сіверський Донець
Наступна публікація