Суд відпустив на волю силовиків, що штурмували оселю кримчанина

Суд визнав винними силовиків, котрі помилково штурмували оселю кримчанин Хаїрових, але відпустив їх на волю з 3-річним випробувальним терміном.

Мустафа Хаїров
Комсомольская правда в Украине
Мустафа Хаїров з дружиною та онуками
Залізничний райсуд Сімферополя поставив крапку у справі помилкового штурму "Беркутом" будинку в селищі Мирне в Криму.

Колишній заступник керівника Сімферопольського райвідділу міліції та колишній заступник начальника штабу "Беркута" були звільнені від відбування покарання з 3-річним випробувальним терміном.

Торік, 22 лютого, шукаючи озброєного злочинця, вони увірвалися до оселі родини Хаїрових. Главі сім'ї світлошумовою гранатою відірвало ліву кисть.

На лаві підсудних опинилися двоє міліцейських чинів – колишній заступник керівника Сімферопольського райвідділу міліції, який начебто віддав наказ про штурм, не маючи таких повноважень. Та колишній заступник начальника штабу "Беркута", який виконав цей наказ, хоча знав, що віддавати його мають тільки очільники міліції.

Суд визнав їх винними у перевищенні службових повноважень, що спричинило важкі наслідки. Вирок, який суддя читав 2 години, усі учасники процесу – і потерпілі, і підсудні – збираються оскаржувати.

Обидва правоохоронці отримали однаковий присуд - позбавлення волі на 5 років. Але через пом'якшувальні обставини, зокрема, наявність у підсудних неповнолітніх дітей, те, що це перший злочин, до того ж скоєний з метою упіймати небезпечного злочинця, суд звільнив обох від відбуття покарання з трирічним випробувальним терміном.

Мустафа Хаїров
Мустафа Хаїров в результаті дій "Беркута" втратив руку
Колишнього "беркутівця" суд залишив у званні підполковника.
Він та колишній заступник керівника сімферопольського райвідділу винними себе не вважають. Колишній заступник керівника райвідділу Максим Піщик був понижений після штурму до дільничного, також суд позбавив його звання майора.

Потерпілі впевнені, що на лаві підсудних опинилися не ті, хто насправді повинен нести відповідальність, там мають сидіти вищі чини кримської міліції. "Я навіть радий, що їх не посадили. Мені їх було шкода по-справжньому. У них діти. Ми всі розуміємо, що вони виконавці", - сказав потерпілий Ейваз Хаїров.

Не згодні потерпілі з рішенням суду щодо компенсацій. З 10 з половиною мільйонів гривень, в які родина Хаїрових оцінила моральні та матеріальні збитки, їм мають виплатити 95 тисяч.
За слловами голови сімейства Мустафи Хаїрова, тільки на обстеження для встановлення протезу руки, котру він втратив в результаті штурму оселі, 40-50 тис. грн.

Крапку в цій справі поставить уже суд вищої інстанції.

Читайте також:

Міліція вибачилася перед кримчанином за відірвану руку

В Криму спецпідрозділ "Беркут" помилився адресою: є жертва

83 повії ледь не скалічили загін "Беркута"
 

ВідеоВирок суду у справі Хаїрових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: