Суд виправдав чиновника "Надр України", затриманого за хабар в 100 тисяч доларів

Суддя мотивував закриття кримінальної справи відсутністю достатніх доказів, що вказують на злочин. На думку судді, матеріали слідства "не містять даних, що підтверджують, що поведінку підсудного можна розцінювати як здирництво"

Кримінальна справа проти колишнього заступника керівника НАК "Надра України" Ігоря Квятковського, якого Генеральна прокуратура звинувачувала в здирстві і отриманні хабара у розмірі 100 тисяч, закрито.

Таке рішення прийняв Печерський суд Києва.

Суддя мотивував закриття кримінальної справи відсутністю достатніх доказів, що вказують на злочин. На думку судді, матеріали слідства "не містять даних, що підтверджують, що поведінку (першого НАК "Надра України") можна розцінювати як здирництво".

Рішення Печерського суду може стати безпрецедентним у судовій практиці, оскільки в матеріалах слідства, які були надані суду, викладені факти, що вказують на очевидність злочину.

Зокрема в документах вказано, що 5 липня 2009 року в кафе готелю Київ відбулася зустріч першого заступника голови правління НАК "Надра України" Ігоря Квятковського з потенційним покупцем нерухомого майна держкомпанії.

В ході бесіди, говориться в документах, представник держкомпанії запропонував придбати об'єкти нерухомості і земельну ділянку, які належать Калушьскої нафтогазогеологорозвідувальній експедиції НАК „Надра України" (Івано-Франківська область). При цьому, Квятковський повідомив, що вказані об'єкти переоформлені на підставне обличчя - директори ТОВ „Ера Л. Т. Д".

Також він повідомив, що покупець повинен передати йому хабар у розмірі 100 тисяч доларів за узгодження, необхідні для здійснення угоди. На рахунок фірми-одноденки чиновник зажадав перерахувати 270 тисяч грн. за договором купівлі-продажу нерухомих об'єктів і ще 10 тисяч доларів передати в якості хабара керівникові Калушьскої нафтогазогеологорозвідувальній експедиції НАК "Надра України". Після цієї зустрічі потенційний покупець звернувся в прокуратуру.

До 18 червня 2009 року Квятковський підготував необхідний пакет документів і подзвонив покупцеві. Він повідомив, що за сприяння в оформленні угоди останній зобов'язаний передати йому вже не 100 тисяч, а 115 тисяч доларів, і призначив зустріч наступного дня в офісі компанії "Капітал Ойл Україна".

Як повідомлялося, під час передачі грошей Квятковського затримала Служба безпеки. Як повідомила тоді глава прес-служби управління СБУ в Івано-Франківській області, операція по затриманню Квятковського була спланованою.

"Він вимагав хабар довго, тому СБУ завчасно підготувала спецоперацію", - повідомила прес-секретар. Усі матеріали скандальної справи були передані в Генпрокуратуру. Слідство курирував безпосередньо заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

Читайте також:

У Запоріжжі за хабар затримали адвоката підозрюваних в організації вибуху у церкві

Справу заступника міністра-хабарника направили до суду

Могильов зізнався, що йому пропонували мільйонні хабарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: