Суд визнав недостовірною інформацію "Стоп корупції ТВ" щодо діяльності "Нібулону"  Актуально

Суд визнав недостовірною інформацію "Стоп корупції ТВ" щодо діяльності "Нібулону" 

Фото: unsplash.com

Про це повідомила пресслужба компанії.

Протягом півроку представниками інформаційного порталу "Стопкор" та Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Інформаційне агенство* "СтопкорТВ" велась цинічна замовна інформаційна війна проти вітчизняного інвестора й лідера українського ринку зерна – компанії "Нібулон". Не гребуючи нічим і застосовуючи брудні методи боротьби, вони здійснювали цілеспрямований тиск на підприємство. Трохи більше року знадобилося компанії "Нібулон" для того, щоб довести неправомірність дій цих псевдожурналістів у суді.

Ці наклепи розпочались у червні 2018 року, коли в ефірі "5 каналу" вийшла програма "Стоп корупції": "Кредитні таємниці "Нібулона", а слідом за нею – низка аналогічних публікацій, які були похідними від вищевказаної програми й призначені для створення більш широкого резонансу навколо цієї неправдивої інформації. Про замовний характер оприлюдненого сюжету свідчило використання в ньому неправдивої тенденційної та неперевіреної вибіркової інформації з перекручуванням фактів і домислами, елементами шантажу й обману,  яка вже неодноразово публічно спростовувалася компанією "Нібулон" упродовж кількох років.

Мова йде про сфабриковані заяви замовного характеру цього псевдорозслідування про те, що ТОВ СП "Нібулон" нібито приватизувало частину порту та судноремонтний завод; має численні структури в офшорних зонах та елеватори за кордоном; занижує закупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку зерна в Україні та впроваджує схеми експортування збіжжя, які дозволяють йому приховувати від оподаткування реальні прибутки, виводячи їх за межі України; продає українське зерно в офшор; про фінансову неспроможність компанії виконати свої зобов’язання перед Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), про наявність значної простроченої заборгованості перед цим банком; про ухилення від сплати портових та річкових зборів; про перешкоджання процесу врегулювання на законодавчому рівні сфери перевезень вантажів водним транспортом, у тому числі річками України; про недобросовісне господарювання і неплатоспроможність, що є предметом інформації іноземних засобів масової інформації, зокрема одного з найпопулярніших видань The New York Times; про ухилення генерального директора від діалогу з журналістами ТОВ "Інформаційне агенство "Стоп корупції ТВ" та про його проживання у Швейцарії.

Справедливо зауважимо, що більшість ЗМІ відмовились від поширення цієї сфабрикованої та неправдивої інформації з огляду на її відверто замовний характер. Більшість, але не всі… Одні з таких – миколаївський веб-сайт "НикВести", якими ця інформація була поширена, незважаючи на вже розміщене на той час на нашій сторінці детальне доведення невідповідності дійсним обставинам всіх перекручених у цій програмі фактів.

Для того, щоб захистити честь і ділову репутацію компанії, ми звернулись до суду. Але боротися з "антикорупціонерами" виявилось не так просто. У суді ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" не були таким ж сміливими, як у ЗМІ, зокрема в інтернеті та телебаченні, й усіляко уникали відповідальності, стверджуючи, що вони не займалися викладенням про "Нібулон" в Інтернеті чи будь-де жодних неправдивих фактів, що завдали б шкоди діловій репутації компанії, не володіють ніякою інформацією, викладеною в позовній заяві, та не мають жодного відношення до оспорюваних "Нібулоном" відомостей, поширених у відеосюжеті "Кредитні таємниці "Нібулона".

Таким шляхом ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" намагалося уникнути об’єктивних звинувачень у поширенні недостовірних негативних відомостей про ТОВ СП "Нібулон" і необ'єктивному висвітленні інформації. Така "лінія захисту" красномовно свідчить про те, що вони самі відхрещуються від свого журналістського продукту – відеосюжету "Кредитні таємниці "Нібулона" і відмовляються коментувати будь-які факти своїх порушень. До того ж представники ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" жодного разу не прибули на численні судові засідання. Слід додати також, що спочатку ми навіть не змогли знайти працівників ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" за вказаними юридичними адресами, щоб вручити адвокатські запити. Дуже схоже, що це інформаційне агентство – організація-фантом та авантюристи.

Відмовляючись від своїх слів у суді, паралельно ТОВ ІА "Стоп корупції ТВ" продовжували вести свою брудну інформаційну війну, тероризуючи працівників і керівництво нашої компанії. Виливали бруд і ховалися у тінь, відмовляючись у суді від своєї причетності до всіх цих оборудок. У вересні 2018 року представниками ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" було здійснено низку провокацій в одному з підрозділів компанії – філії ДП "Лідіївське" (Миколаївська область), у відповідь на що наші працівники змушені були звернутися до правоохоронних органів. Наступний епізод – 16 жовтня 2018 року на веб-сторінці "Стопкор" було опубліковано черговий наклепницький матеріал під заголовком «Виживання конкурентів та підкуп суддів: нова корупційна історія "Нібулону". Зважаючи на те, що в цій публікації вони незаконно розголосили відомості, що становлять таємницю досудового розслідування, й вчинили, таким чином, кримінальне правопорушення, 17 жовтня 2018 року до Генеральної прокуратури України було подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення (у порядку ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України) з проханням розпочати досудове розслідування кримінального провадження.

Довівши свою правоту в першій інстанції (Рішення господарського суду Миколаївської області від 05.06.2019), де інформацію, тотожну поширеній ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" у відеосюжеті "Кредитні таємниці "Нібулона", було визнано недостовірною, негативною і такою, що шкодить діловій репутації компанії "Нібулон", ПП "НикВести Продакшн" було зобов’язано протягом 3 днів з дня набрання рішенням суду законної сили спростувати цю інформацію на головній сторінці веб-сайту "НикВести".

На цьому ми не зупинились і остаточно довели правоту нашої компанії вже у другій інстанції: Постановою від 6 вересня 2019 року Південно-західний апеляційний господарський суд задовольнив вимоги товариства в повному обсязі, зокрема визнав недостовірною негативною та такою, що принижує ділову репутацію ТОВ СП "Нібулон" інформацію, розповсюджену у червні 2018 року у відеосюжеті під заголовком "Кредитні таємниці "Нібулона" у складі інтернет-публікації під заголовком "5 канал показал, как "Нибулон" Вадатурского зарабатывает на кредитных схемах", і заборонив ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" та ПП "НикВести Продакшн" поширювати цю інформацію будь-яким способом.

Відповідно до законодавства України ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" та ПП "НикВести Продакшн", за умови їх присутності під час перегляду справи в суді, мали б уже 07.09.2019 на виконання судового рішення щонайменше видалити зі своїх інтернет-ресурсів усю інформацію, що була визнана недостовірною і негативною згаданим рішенням суду. Крім того, ПП "НикВести Продакшн" мало б опублікувати спростування не пізніше 09.09.2019. Утім, як і під час провадження в суді першої інстанції, ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" та ПП "НикВести Продакшн" не були присутні на судових засіданнях в апеляційному суді без зазначення поважних причин.

ПП "НикВести Продакшн" отримало копію рішення суду апеляційної інстанції 16.09.2019, а отже, повинно було виконати його не пізніше 19.09.2019. Проте, до цього часу постанова Південно-західного апеляційного господарського суду від 06.09.2019 є невиконаною ПП "НикВести Продакшн".

У свою чергу відправлена ще 12.09.2019 Південно-західним апеляційним господарським судом на адресу ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ" копія судового рішення від 06.09.2019 на сьогодні ще не отримана останнім. До речі, інформація щодо судової справи є загальнодоступною на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет, тобто, "СтопкорТВ" за доброї волі й сумлінного дотримання етичних принципів журналістики мало б уже запровадити всі необхідні заходи для виконання судового рішення. За таких обставин напрошується висновок, що інформаційне агентство вже традиційно ховається від кореспонденції, пов’язаної з ТОВ СП "Нібулон", з метою уникнення відповідальності за поширення недостовірної негативної інформації про товариство.

Дуже хочеться звернутись до інформаційного порталу "Стопкор" та ТОВ "Інформаційне агенство "СтопкорТВ": ви так і не відреагували на нашу пропозицію знайти закордонну нерухомість, літаки, яхти родини Олексія та Андрія Вадатурських та безкоштовно провести там певний час, тому тепер, будь ласка, наберіться мужності та визнайте, що умисно поширювали відверто замовний і неправдивий матеріал про нашу компанію.

Ми не вперше стикаємося з тим, коли за допомогою подібних замовних "наїздів" від керівників певного міністерства (яких сьогодні, на превеликий жаль, ще й підвищили в посаді) нашій компанії заважають працювати, відволікаючи від конструктивної роботи, спрямованої на розвиток підприємства. Мова йде про колишню-теперішню працівницю Міністерства інфраструктури, яка одна з перших із радістю реагувала на подібні відверто наклепницькі матеріали про нашу компанію і поширювала їх на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Але ця історія, на нашу думку, є показовою і повчальною для багатьох. Ми дуже сподіваємось, що ті, хто сьогодні планує під прапором журналістики тероризувати роботу чесного і відповідального бізнесу, замисляться щодо доцільності таких дій. Такий кричущий бандитизм і рекет в журналістській подобі не може залишатись непокараним, адже вседозволеність породжує все нові і нові прояви нецивілізованих методів роботи таких псевдоЗМІ. За нашим глибоким переконанням, такі люди не мають морального  права називати себе журналістами.

Підтвердженням цьому є й те, що на початку цього року проєкт журналістських розслідувань "Стоп корупції" було виключено із Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів. GIJN об’єднує журналістів 76 країн, і керівництво двічі розглядало питання про виключення "Стоп корупції". Це перший випадок в історії глобального об’єднання, що охоплює 177 організацій у 76 країнах світу.

Наша компанія працює виключно в рамках чинного законодавства, і, незважаючи на весь цей інформаційний бруд, ми продовжуємо успішну співпрацю з нашими іноземними і українськими партнерами. Довіра до компанії "Нібулон" у світі формувалася протягом багатьох років, зокрема й у складні часи становлення України як незалежної держави, а тому похитнути її такі низькі спроби інформаційних атак однозначно не зможуть.

Усі засоби масової інформації ми просимо не поширювати ці та інші відверто замовні матеріали "Стоп корупції" стосовно нашої компанії, не забувайте, що професія журналіста –  це покликання серця і бажання боротися за правду, а не темні оборудки і шахрайство. Перед поширенням будь-якої інформації відносно нашого підприємства просимо зв’язуватися з пресслужбою компанії. Ми оперативно надамо відповіді на ваші запитання, а ви – уникнете судових тяжб через поширення фейків і наклепів.

Ця історія ще не завершена… Наша компанія продовжить пошук винних (ми розуміємо, хто вони), щоб притягнути їх до відповідальності. Це наш обов’язок перед нашими партнерами, які завжди в нас вірили і продовжують вірити: кращими світовими банками, солідними інвесторами і партнерами з різних країн світу. Довіра до нас і репутація компанії, реалізація серйозних інвестиційних проєктів не залишають нам іншого вибору: ми і надалі будемо вкрай нетерпимі до поширення будь-якої неправдивої інформації про нашу компанію. Це наш стиль роботи протягом 28 років діяльності: за часів рейдерських "наїздів", спроб дискредитації та інформаційних атак. Ми вистояли і завжди досягали справедливості. Тож дуже сподіваємось, що цей епізод стане повчальним і дозволить багатьом усвідомити, що сила компанії "Нібулон" у чесності, порядності та принциповості позицій.

У найменуванні ТОВ "Інформаційне агенство* "СтопкорТВ"  зазначається саме слово "агенство", а не "агентство", що відповідає відомостям про ТОВ "Інформаційне агенство "Стоп корупції ТВ", зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Наступна публікація