Суд визнав відсутність україномовної клавіатури порушенням прав споживачів

Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування.

Львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP через відсутність маркування клавіатури українською мовою.

Наприкінці грудня 2014 року він купив через інтернет-магазин ноутбук.

З'ясувалося, що ноутбук не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування. Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки і не вважав це недоліком товару. Після того Святослав Літинський звернувся до суду. Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування і ухвалив рішення про стягнення з інтернет-магазину неустойки у розмірі понад 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати 1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця.

Втім, сам Літинський вважає важливішим прецедент, який створює рішення львівського суду.

Нагадаємо, що Samsung після п'ятирічної "війни" зізналася в порушенні патентів AppleПівденнокорейська компанія Samsung після п'ятирічної патентної війни з Apple вперше погодилася виплатити своєму американському конкурентові призначений судом збиток в 548 мільйонів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: