Суд заборонив пам'ятник Петлюрі

Полтавський суд визнав неправомірними дії Полтавської ОДА щодо встановлення пам’ятного знака Симону Петлюрі.

Господарський суд Полтавської області 2 липня визнав неправомірними дії Полтавської обласної державної адміністрації щодо встановлення в Полтаві пам’ятного знака главі Директорії Української народної республіки Симону Петлюрі.

Суд аргументував своє рішення тим, що облдержадміністрація не погодила з міською радою місця розташування пам’ятного знака Петлюрі.

Водночас суд не задовольнив вимогу міськради про демонтаж встановленого пам’ятного знака Петлюрі, але зобов’язав облдержадміністрацію утриматися від встановлення пам’ятника до узгодження всіх необхідних документів з Полтавською міською радою.

Нагадаємо, пам’ятник Симону Петлюрі в Полтаві планувалося відкрити 22 вересня.

23 травня на місці майбутнього пам’ятника було закладено пам'ятний знак. Того ж дня 200 прихильників Партії регіонів і КПУ провели акцію протесту проти відкриття пам’ятного знаку. Міліціонери намагалися розігнати юрбу, зчинилася бійка, проте це не перерешкодило губернаторові та народним депутатам відкрили пам’ятний знак.

Міська рада Полтави оскаржила у Господарському суді Полтавської області рішення держадміністрації про встановлення пам’ятного знаку під майбутній монумент Петлюрі.

Ініціаторами встановлення пам’ятника Симону Петлюрі в Полтаві виступив губернатор Валерій Асадчев. Прихильники НСНУ, УНП, НРУ. Проти - прихильники Партії регіонів і КПУ, голова облради Удовиченко, мер Полтави Матковський. Останні заявляють, що встановлення має бути виконане за законом і погоджено з міською владою. Крім того, міський голова заявляє, що встановленню пам’ятника повинні передувати громадські слухання.

Спорудження пам’ятника передбачено Указом Президента України від 16 травня 2005 року "Про увічнення пам’яті видатних діячів Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки".Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: