Суд заборонив президенту оголошувати референдум щодо вступу в НАТО

Суд задовольнив скаргу Віктора Ющенка, який вимагав скасувати зобов'язання президента оголосити референдум про вступ України в НАТО.

Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва, який 2 липня 2009 року зобов'язав президента оголосити референдум про вступ України в НАТО. Крім того, суд постановив, що через недосконалість законодавства президент не може оголосити жодного всеукраїнського референдуму.

Таким чином, суд задовольнив скаргу Віктора Ющенка, який займав посаду президента під час ухвалення рішення Окружним адмінсудом Києва.

Скасовуючи постанову Окружного адмінсуду, Київський апеляційний адмінсуд виходив з того, що законодавством не визначено термін, протягом якого президент зобов'язаний видати указ про оголошення всеукраїнського референдуму.

У судовому рішенні зазначено, що в законі "Про всеукраїнський і місцевий референдуми" немає чіткого прописаного механізму волевиявлення з народної ініціативи, тому результати такого референдуму може бути поставлено під сумнів і не визнано світовим співтовариством.

Суд установив, що президент у таких умовах не може оголосити жодного всеукраїнського референдуму, у тому числі з питань членства України в НАТО.

Це рішення суду набуло чинності й може бути оскаржено у Вищим адміністративному суді.

Нагадаємо, 2 липня 2009 року Окружний адмінсуд Києва зобов'язав президента Віктора Ющенка оголосити референдум з питання про можливість вступу України в НАТО.

Відповідне рішення суд прийняв за позовом колишнього голови Адміністрації президента Леоніда Кучми Віктора Медведчука.

Проте Секретаріат Ющенка оскаржив це рішення суду.

Читайте також:

Більше половини українців не хочуть в НАТО

Клінтон: Україну ніхто не змушує вступати в НАТО

Україні першій з не членів НАТО запропонували увійти до сил реагування Альянсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: