Суд забрав у дружини Лужкова землю в Києві

Київська прокуратура відсудила в Олени Батуріної 90 гектарів землі, яку їй виділили у столичному мікрорайоні Троєщина.

Київський апеляційний господарський суд визнав незаконним виділення 90 гектарів землі на жилмасиві Троєщина в Києві компанії "Інтеко-буд", підконтрольній дружині мера Москви Олені Батуріній.

Компанія, в якої забрали землю входить до російської корпорації "Інтеко", підконтрольної Батуріній, яка є найбагатшою жінкою Росії.

На Троєщині росіяни збиралися побудувати мікрорайон "Московський" площею 200 тисяч квадратних метрів.

Позивачем у справі виступила київська прокуратура. Першу судову справу щодо спірної ділянки вона програла. Рішення про виділення землі терміном на 5 років компанії дружини Юрія Лужкова було ухвалене ще у 2003 році.

За інформацією столичної прокуратури, підставою для подання позову стало порушення Київською міськрадою вимог земельного, природно-заповідного і містобудівного законодавства. Виділена ділянка землі входить до зони ландшафту, що охороняється, і знаходиться в прибережній захисній смузі ріки Десенка, де забороняється будь-яке будівництво.

Крім того, відповідно до висновку державної експертизи землевпорядної документації, проект землевпорядкування не відповідає вимогам чинного законодавства.

Сама Батуріна ще в жовтні минулого року заявила про те, що "Інтеко" планує призупинити свій девелоперський бізнес в Україні. Основною причиною цього рішення було зниження цін на українському ринку нерухомості. Зокрема, дружина Лужкова говорила, що планується заморозити проект будівництва житлового мікрорайону.

Кілька років тому компанія "Інтеко-буд" вийшла на містобудівну раду Києва з передпроектними пропозиціями щодо будівництва мікрорайону "Московський". Його планувалося розмістити на ділянці між вулицями Оноре де Бальзака та рікою Десенка.

Проект передбачав, що мікрорайон буде розділений на 3 частини: елітної забудови, забудови бізнесу-класу і зони соціального житла. Біля води планувалося розмістити малоповерхове (від 3 поверхів) елітне житло, потім більш високе житло бізнесу-класу, а замикати композицію мало б висотне соціальне житло (до 24 поверхів).

Проект також передбачав будівництво двох'ярусної набережної на березі Десенки. На першому ярусі планувалося обладнати пляжі, кафе й об'єкти розваг і відпочинку, другий ярус зробити прогулянковим.

Нагадаємо, наприкінці березня Олена Батуріна заявила про намір продати акції "Газпрому", "Сбербанку" та "Роснефти", якими вона володіє.

Продати цінні папери російських державних компаній Батуріна збиралася задля того, щоб погасити борги своєї компанії "Інтеко" перед "Газпромбанком". Станом на кінець березня акції, що належали найбагатшій жінці Росії, коштували 18,5 мільярда російських рублів.

Читайте також:

Дружина Лужкова позбувається акцій "Газпрому" та "Сбербанку"

Київські пляжі стануть платними

Київ запроваджує нові правила виділення землі під забудову

Мер Москви написав книгу "Транскапіталізм"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: