Суд згадав про київського мера

Верховний Суд зобов’язав прокуратуру надати матеріали про порушення кримінальної справи за фактом підкупу виборців Леонідом Черновецьким.

Леонід Черновецький
УНІАН
Верховний Суд просять скасувати рішення про закриття кримінальної справи щодо підкупу виборців Леонідом Черновецьким.
Матеріали справи стосуються виборів мера Києва 2006 року та постанови Генпрокуратури про закриття цієї кримінальної справи.

Таким чином, Верховний Суд сьогодні на засіданні задовольнив клопотання громадянина Віктора Спиридонова за його касаційною скаргою на рішення Печерського районного суду столиці і Апеляційного суду.

За словами адвоката Віктора Спиридонова Валерія Карпунцова, "ми просимо скасувати ці рішення, направити на новий розгляд із зобов’язанням суду першої інстанції здійснити перевірку підстав для закриття кримінальної справи".

"В матеріалах судової справи взагалі відсутня постанова про порушення кримінальної справи. Як суд першої інстанції і апеляційний давали оцінку діям слідчих Генпрокуратури?" - запитав адвокат.

Олександр Омельченко
УНІАН
Для Олександра Омельченка моральний чинник важливіший за обґрунтування - навіть у судових справах.
Своєю чергою, коментуючи цю справу, присутній на судовому засіданні колишній мер Києва Олександр Омельченко сказав: "При будь-якій справі, яка розглядається, фактор моральності повинен бути вищий за фактор обґрунтування". При цьому він висловив здивування, чому суд першої інстанції та апеляційний суд могли винести рішення без досконального вивчення кримінальної справи.

На запитання, чи справді Леонід Черновецький підкуповував виборців, Олександр Омельченко відповів: "Якщо благодійність від добра, від щирої душі, то вести пропаганду благодійності і допомоги не треба… А "під підпис" (мається на увазі, що благодійна допомога командою Леоніда Черновецького видавалася киянам за місцем їх проживання під розписку - УНІАН), це називається приниженням гідності людей. Це злочин службовий і моральний".

Як нагадав Валерій Карпунцов, згадану кримінальну справу було порушено в березні 2006 року Прокуратурою м. Києва за позовом Віктора Спиридонова, однак потім її витребували до Генпрокуратури та закрили.

Віктор Спиридонов оскаржував закриття кримінальної справи у Печерському районному суді і апеляційному суді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: