Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд знову не відпустив Макаренка з-під арешту

Екс-глава Держмитслужби вважає своє затримання "безпідставним, необґрунтованим і абсолютно неадекватним".

Апеляційний суд Києва залишив під вартою екс-главу Держмитслужби Анатолія Макаренка.

Суд відмовив у задоволенні клопотання щодо законності утримання під вартою екс-чиновника, яке подали адвокати Макаренка, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Захист аргументував свою позицію тим, що Макаренка було затримано незаконно, з порушенням процесуальних норм", - йдеться у повідомленні.

Адвокат Юрій Сухов заявив, що рішення Печерського райсуду є знущанням над Макаренком, є цинічним, оскільки термін затримання продовжено до дня народження Макаренка – 23 жовтня.

За його словами, в самому рішення суду і в матеріалах справи відсутні докази, що Макаренко, будучи на свободі, може перешкоджати встановленню істини у справі.

Апеляційний суд також відмовився задовольнити клопотання захисту про зміну запобіжного заходу на звільнення на поруки більше 50 народних депутатів.

"Вважаю моє затримання 23 червня безпідставним, необґрунтованим і абсолютно неадекватним ні моїй процесуальній поведінці, ні матеріалам справи", - сказав Макаренко.

Він зазначив, що 23 червня добровільно прибув до слідчого і більше 3-х годин допитувався у якості свідка. "Після допиту екс-главу Держмитслужби з невідомих причини тримали в приміщенні слідчого управління більше 3-х годин, не надаючи відповідних роз'яснень щодо причини затримання", - зазначила прес-служба "Батьківщини".

На думку Макаренка, така затримка була пов'язана з тим, що протягом цього часу слідчі вирішували, хто саме буде порушувати кримінальну справу проти нього, оскільки слідчий, який вів його допит у якості свідка, процесуальні дії не завершив.

Макаренко додав, що хотів би зустріти свій день народження, 23 жовтня, вдома.

Нагадаємо, Анатолій Макаренко був затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову RosUkrEnergo в Стокгольмському арбітражі.

Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу RosUkrEnergo, вилученого Україною в рамках договору переуступки з "Газпромом".

Щодо екс-глави Держмитслужби Макаренка було порушено кримінальну справу за статтею "службова недбалість".

Читайте також:

Журналістів не пускали на розгляд справи Макаренка

СБУ довела Макаренка до лікарні новими обвинуваченнями

Експерти вважають, що Макаренка і Діденка "призначили винними"

Залиште свій коментар

Вибір редакції