Суд зобов'язав Ющенка оголосити референдум по НАТО

Віктор Медведчук через суд зобов'язав президента провести всенародний референдум з приводу зовнішньополітичної орієнтації України.

Екс-глава адміністрації колишнього президента Леоніда Кучми, голова ради центру "Правова держава" Віктор Медведчук виграв суд у Віктора Ющенка щодо референдуму з питань вступу України до НАТО і Єдиного економічного простору.

Як повідомили у центрі "Правова держава", 2 липня Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив позов Медведчука до глави держави.

Суд визнав протиправною та незаконною бездіяльність президента в питанні проголошення всеукраїнського референдуму, а також зобов’язав його видати указ про проведення відповідного референдуму.

У центрі "Правова держава" відзначили, що мова йде про референдум за народною ініціативою щодо вступу України в НАТО та її участі в Єдиному економічному просторі разом із Росією, Казахстаном та Білоруссю. Ще на початку 2006 року на підтримку цього волевиявлення було зібрано та визнано дійсними 4 мільйони 431 тисячу 673 підписи громадян України.

Референдум передбачав отримання відповідей на наступні питання:

1. Чи згодні ви, щоб Україна стала членом Організації Північноатлантичного Договору (НАТО)?

2. Чи підтримуєте ви участь України у Єдиному економічному просторі (ЄЕП) разом з Російською Федерацією, Республікою Казахстан та Республікою Білорусь, згідно з Угодою про формування Єдиного економічного простору, підписаною 19 вересня 2003 року?

Також у центрі нагадали, що 30 грудня 2006 року Секретаріат президента офіційно отримав від Центральної виборчої комісії документи, які дають підстави для обов’язкового призначення главою держави всеукраїнського референдуму з вищенаведених питань.

"Таким чином, вже 1 січня 2007 року президент мав всі підстави та був зобов’язаний проголосити референдум, про що повинен був видати відповідний указ. Втім, цього не сталося", - відзначили в центрі, яким керує Медведчук.

Медведчук, як громадянин, що також поставив свій підпис під документом за проведення референдуму, листом від 15 листопада 2007 року звернувся до Ющенка з вимогою про невідкладне здійснення заходів щодо проведення референдуму.

Оскільки жодної реакції на цей лист не було, 21 лютого 2008 року Медведчук звернувся до Окружного адмінсуду столиці, який і виніс відповідне рішення, повністю задовольнивши вимоги позивача.

Нагадаємо, 8 липня Віктор Ющенко наклав вето на закон "Про всеукраїнський референдум", ухвалений Верховною радою 5 червня.

На думку глави держави, документ "повністю ігнорує волю народу" при проведенні референдуму. Зокрема, йому не сподобалася невизначеність низки положень документа, його невідповідність конституційним засадам поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову.

Крім того, Ющенко не погодився з пунктом про те, що Верховна рада отримує повноваження призначати всеукраїнський референдум про схвалення нової редакції Конституції України, та з низкою інших положень закону.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє не тягти українців до НАТО силоміць

Ющенко ветував закон про референдум

Обама пообіцяв не нав'язувати українцям НАТО

Ющенко пообіцяв Росії не розміщувати на українській території баз НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: