Судді можуть скинути Онопенка в п'ятницю

Під поданням про висловлення недовіри главі суду Василю Онопенку підписалися 19 з 49 суддів, які вважають, що він занадто політизував орган правосуддя.

Судді Верховного Суду підготували подання про висловлення недовіри главі суду Василю Онопенку. Документ має бути розглянутий на Пленумі Верховного Суду в п'ятницю, 11 березня.

Під документом підписалися 19 з 49-ти суддів цього суду реалізували надане їм у ході судової реформи право висловлення недовіри Онопенку.

"Замість вирішення основних проблем у сфері судоустрою, діяльність глави Верховного Суду носила переважно політичний характер, що призвело до політизації Верховного Суду в очах вищих посадових осіб держави та, на наш погляд, спонукало суб'єктів законодавчої ініціативи до ініціювання зазначених законодавчих змін", - заявили судді.

Вони вважають, що відповідальність за системні проблеми у сфері судоустрою має нести глава Верховного Суду Онопенко як посадова особа, що представляє Верховний Суд України та тривалий час представляла усю судову систему держави.

Судді також зазначають, що за час перебування на посаді Онопенко не забезпечив належної організації процесу судочинства у Верховному Суді.

"Внаслідок цього у Верховному Суді наразі накопичилися тисячі справ, які потребують невідкладного розгляду. Вважаємо, що такі дії Онопенка мають стати предметом розгляду Пленуму Верховного Суду", - йдеться в поданні.

Нагдаємо, раніше Онопенко заявив, що не бачить підстав для звільнення його з посади, але у разі ініціації пленуму готовий відзвітувати перед колегами про свою роботу.

Читайте також:

Глава ВСУ сподівається, що його сім'ю врятує Янукович

Генпрокуратура не має претензій до голови Верховного суду

Онопенка звільнять з посади голови Верховного суду

Онопенко не бачить підстав для свого звільнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: