Судді не дали згоду на звільнення глави Вищого адмінсуду

Голові Верховного суду Василю Онопенку відмовили у вимозі звільнити керівника ВАСУ Олександра Пасенюка.

Керівник ВАСУ Олександр Пасенюк
Глава ВАСУ Олександр Пасенюк
Рада суддів адміністративних судів України прийняла рішення рекомендувати призначення повторно головою ВАСУ Олександра Пасенюка строком на 5 років. За це рішення проголосували 24 члени Ради суддів, проти - 13.

Також рада відмовила у наданні рекомендацій звільнити Пасенюка з посади достроково. За це рішення проголосували 23 члени ради, 14 - висловилися за те, щоб рекомендувати звільнити Пасенюка.

Нагадаємо, на Вищий адмінсуд покладено обов’язок контролювати народне волевиявлення під час президентських виборів 2010 року. Голова ВАСУ Олександр Пасенюк вважає, що він має залишитись на займаній посаді "хоча б на період президентських виборів". Він наголосив, що у законодавстві не прописаний механізм виконувача обов'язків голови суду при закінченні повноважень голови суду. За його словами, у законі лише зазначено, що при відсутності голови суду (під час відпустки, відрядження чи лікарняного) його обов'язки виконує перший заступник.

Також Пасенюк зазначив, що навіть за відсутності голови ВАСУ справи будуть розглядатися, але питання - в організації роботи. "Справи будуть розглядатись. Але справа в іншому - в організації роботи. У мене як у голови суду великий досвід організації роботи з проведення виборів... Тому я повинен залишитись хоча б на період виборів", - наголосив він.

Нагадаємо, голова Верховного суду Василь Онопенко звернувся до Ради суддів адміністративних судів з проханням невідкладно надати рекомендацію про дострокове звільнення Пасенюка за неналежне виконання та перевищення своїх повноважень, порушення Конституції й законів.

Термін повноважень діючого голови Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка спливає 24 грудня 2009 року. Згідно із законодавством, подання на призначення голови Вищого адміністративного суду готує голова Верховного суду. Водночас діюча раніше норма про те, що подану кандидатуру затверджує президент України, була скасована рішенням Конституційного суду. Таким чином, кандидатуру має затверджувати Рада суддів України, що не передбачено законами.

Читайте також:

Керівництво Вищого адмінсуду перешкоджає СБУ вести слідство

СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Київський суд не дозволив міліції заарештувати Аделаджу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: