Судді: робота Вищого адміністративного суду не відповідає закону

Верховний суд та Рада суддів України знайшли серйозні порушення в організації роботи Верховного суду, які можуть вплинути на розглядання справ про вибори.

Внутрішня організація діяльності Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) входить у суперечність із чинним законодавством України.

Зокрема, замість спеціалізованих палат для розгляду окремих категорій справ із певною спеціалізацією в суді створені номерні - перша, друга, третя, четверта – в порядку черговості.

Таким є наказ голови ВАСУ Олександра Пасенюка, яка, як попереджають Верховний суд та Рада суддів України, може мати негативні наслідки, зокрема, при розгляді суперечок, що стосуються виборів.

Крім того, 16 жовтня Пасенюк видав розпорядження, в якому визначений перелік суддів (всього 20), які розглядатимуть заяви і скарги, пов'язані з найближчим виборчим процесом; порядок розподілу таких заяв і скарг; порядок формування складу колегій з розгляду виборчих суперечок.

У зв'язку з цим в ухвалі засідання президії Верховного суду і Ради суддів України зазначено, що закон не наділяє голову ВАСУ повноваженнями для створення так званих судових складів для розгляду скарг у справах, пов'язаним з виборчим процесом або процесом референдуму.

Ще одним перевищенням посадових повноважень є положення про те, що "у разі потреби склад судової колегії для розгляду заяв і скарг, пов’язаних із виборчим процесом чергових виборів президента України, формується головою ВАСУ".

На практиці це означає, що склад суду для розгляду суперечок у виборчих справах, у тому числі й у справі про результати виборів, може формуватися в ручному режимі особисто головою Пасенюком.

Нагадаємо, раніше Вищий адмінсуд заявив, що зупиняє свою роботу через відсутність фінансування.

За інформацією представників суду, він не має коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків. Зокрема, борг установи перед "Укрпоштою" сягнув близько 62 тисяч гривень.

Проте пізніше "Укрпошта" погодилася відправляти нашу кореспонденцію за гарантійним зобов'язанням.

Читайте також:

 Поштарі врятували Вищий адмінсуд від закриття

Вищий адмінсуд України зупиняє роботу через відсутність фінансування

Проти судді Зварича назбирали доказів лише на 150 тисяч доларів

У Франції суд відмовився судити трьох африканських президентів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: