Судді скидатимуть Онопенка у відкритому режимі

Після тривалих дискусій, пленум ВСУ погодився у відкритому режимі вислювлювати недовіру верховному судді.

У п'ятницю, 11 березня, пленум Верховного суду України (ВСУ) після тривалих дискусій прийняв рішення про розгляд питання про висловлення недовіри голові ВСУ Василю Онопенку у відкритому режимі.

За таке рішення проголосувало 29 суддів ВСУ.

Голова оргкомітету про висловлення недовіри Онопенку Лілія Григорьєва наполягала на закритому режимі обговорення цього питання. В свою чергу голова ВСУ Онопенко заявив, що закритий режим суперечить законодавству, зокрема, закону про доступ до публічної інформації.

Окрім того, в ході обговорення питання про режим роботи пленуму, судді прийняли рішення виключити з роботи пленуму двох суддів ВСУ, які делеговані на роботу до Вищої кваліфікаційної комісії - Ігоря Самсіна та Миколу Пінчука.

Однак, не дивлячись на це, данні судді брали участь у голосуванні щодо питання про режим роботи пленуму, як про це свідчать результати голосування.

Як повідомлялось, раніше депутат Верховної ради, заступник голови фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" Сергій Соболєв заявив про підготовку звільнення Онопенка з посади голови Верховного Суду шляхом висловлення недовіри пленумом суду.

8 лютого Онопенко ініціював зустріч із президентом Віктором Януковичем, щоб обговорити ситуацію навколо його дочки Ірини, проти якої Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за підозрою в шахрайстві. 14 лютого така зустріч відбулася.

15 лютого слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури виніс постанову про закриття кримінальної справи, порушеної проти дочки Онопенка за підозрою у заволодінні шахрайським шляхом 300 тис. доларів.

Того самого дня Генпрокуратура змінила Корнійчуку запобіжний захід з арешту (під яким той перебував з 22 грудня 2010) на підписку про невиїзд.

Читайте також:

Глава ВСУ сподівається, що його сім'ю врятує Янукович

Генпрокуратура не має претензій до голови Верховного суду

Онопенка звільнять з посади голови Верховного суду

Онопенко не бачить підстав для свого звільнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: