Судді звертаються до прокуратури

Судді Печерського райсуду Києва просять генпрокуратуру України порушити кримінальну справу за фактом втручання окремих політичних сил. Мірошниченко відкидає ці звинувачення.


Судді Печерського райсуду Києва просять Генеральну прокуратуру України порушити кримінальну справу за фактом втручання окремих політичних сил, зокрема Верховної Ради та Вищої ради юстиції, до діяльності суду. Ці сили, запевняють судді, заважають нормальному здійсненню судочинства.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення було прийнято сьогодні на зборах колективу Печерського районного суду м. Києва.

Крім того, збори суддів одноголосно узвалили рішення повідомити громадськість України, суддівські організації, законодавчі та виконавчі органи влади про втручання в діяльність суду та тиск як на суд загалом, так і на окремих суддів. Збори також вирішили звернутись до президента України, прем’єр-міністра, голови Верховного Суду України, голови Верховної Ради, Ради суддів України вжити негайних заходів про припинення втручання в діяльність роботи суду. Водночас в ухваленій постанові судді Печерського райсуду залишають за собою право у разі відсутності належної реакції з боку вищих органів державної влади звертатися за захистом до міжнародних організацій, зокрема до міжнародних суддівських організацій. Слід зазначити, що «останньою краплею» для такого рішення стало відкриття Вищою радою юстиції всупереч чинному законодавству дисциплінарного провадження та рішення про звільнення з подальшим внесенням цього питання на розгляд ВР суддів Козлова, Волкової та Фінагеєвої, які колегіальним рішенням винесли рішення про призупинення постанови ВР, яка ухвалила що Вища рада юстиції має право призначати суддів на адміністративні посади.

У цьому контексті голова Печерського райсуду Інна Отрош зазначила, що на сьогоднішній день відкрито 15 проваджень щодо звільнення суддів Печерського суду.

При цьому Інна Отрош зауважила, що протягом останніх двох місяців на сайті ВР зареєстровано проекти постанов про звільнення 11 суддів Печерського райсуду. Вона наголосила, що об’єктивних підстав для цього немає.


Отрош також заявила, що члени Вищої ради юстиції вимагають від суддів Печерського суду пояснень про те, чому у тій чи іншій справі було винесено саме таке рішення. «У п’ятницю розглядається справа щодо позову БЮТ до ЦВК. У понеділок вже судді повинні писати пояснення, чому таке рішення було прийнято», - сказала заступник голови Печерського райсуду Ірина Ринарт. За її словами, на сьогоднішній день ВРЮ діє так, що «примушує суддів виносити такі рішення, в яких зацікавлені певні політичні сили».

На зборах судді наголошували, що ситуація навколо суду може призвести до його паралічу, оскільки не буде кому працювати. 

1 травня Вища рада юстиції прийняла рішення про проведення перевірки щодо наявності підстав для прийняття подання членів ВРЮ про звільнення В.О. Фінагеєвої, С.Я. Волкової та Р.Ю. Козлова з посад суддів Печерського районного суду м. Києва за порушення присяги.

Інна Отрош повідомила, що 6 червня Вищою радою юстиції було прийнято рішення рекомендувати Президентові та Верховній Раді України звільнити зазначених трьох суддів. “І вже за годину я отримала факс з Комітету ВР з питань правосуддя за підписом його голови Сергія Ківалова про те, що комітет вже розглянув це питання і прийняв рішення рекомендувати парламенту на завтрашньому пленарному засіданні здійснити це звільнення”, - зазначила Отрош.

При цьому вона підкреслила, що і Верховна Рада, і Вища рада юстиції є сторонами у судовій справі, яка була розглянута зазначеними трьома суддями Печерського суду.

Водночас Інна Отрош повідомила про існування двох судових ухвал – Голосіївського та Оболонського районних судів м. Києва, якими зупинено рішення Вищої ради юстиції стосовно цих суддів, і що ці ухвали підлягають негайному і обов’язковому виконанню - тобто ані парламент, ані президент не можуть завтра прийняти рішення про їхнє звільнення. 

При цьому у прес-службі ВРЮ нагадали, що 30 травня 2007 року цей суд у складі вищенаведених суддів за адміністративним позовом О.Ф. Волкова ухвалив рішення, яким задовольнив клопотання позивача та зупинив дію Постанови Верховної Ради України від 30 травня 2007 року «Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад».

Натомість народний депутат від фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко відкидає звинувачення у тиску на суддів Печерського районного суду міста Києва.

Як передає кореспондент УНІАН, про це депутат сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам, коментуючи рішення загальних зборів суддів Печерського райсуду. 


Юрій Мірошниченко наголосив, що Вища рада юстиції встановила факт порушення підсудності та факт порушення присяги трьома суддями Печерського суду – Волкової, Козлова, Фінагеєвої. «Вчора було засідання Вищої ради юстиції. Комітет (ВР з питань правосуддя – УНІАН) мав відреагувати на те подання, яке зробила ВРЮ щодо звільнення цих суддів», - сказав депутат. 

На запитання журналістів, чому комітет так швидко відреагував на подання ВРЮ, Юрій Мірошниченко відповів, тому що найближчим часом повноваження ВР можуть поставити під сумнів, оскільки депутати від опозиції збирають заяви про складення депутатських повноважень. 

«Разом з тим дії, які Вища рада юстиції тлумачить як порушення присяги судді, як участь у політичному рейдерстві, як перешкоджання у судовий спосіб діяльності ВР – вони повинні були отримати оцінку, в тому числі і комітету», - сказав Мірошниченко.

При цьому він наголосив, що ВР і комітет з питань правосуддя «не ставили завдання чинити якусь розправу». 

Довідка УНІАН. 17 травня Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Президентом голів судів та їх заступників. (Частина п’ята статті 20 закону “Про судоустрій України” передбачає, що “голова суду, заступник голови суду призначаються на посаду строком на п`ять років з числа суддів та звільняються з посади Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України (а щодо спеціалізованих судів - голови відповідного вищого спеціалізованого суду) на підставі рекомендації Ради суддів України (щодо спеціалізованих судів - рекомендації відповідної ради суддів).

Верховна рада
Верховна Рада наділила правом призначати та звільняти суддів Вищу раду юстиції

30 травня Верховна Рада України ухвалила постанову «Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад», якою передбачено, що голова суду, заступник голови суду (крім голови Верховного суду України та заступників голови ВСУ) призначаються на посаду строком на 5 років із числа суддів відповідного суду та звільняються з посади Вищою радою юстиції на підставі рекомендації Ради суддів України (щодо спеціалізованих судів – відповідної ради суддів), голови ВСУ (щодо спеціалізованих судів – голови відповідного вищого спеціалізованого суду) зборів суддів відповідних судів, члена ВРЮ.

Того ж дня, 30 травня, Печерський районний суд міста Києва призупинив дію постанови Верховної Ради про ухвалення тимчасового порядку призначення суддів на адміністративні посади, якою передбачалось наділення цією функцією Вищої ради юстиції.

31 травня Рада суддів України прийняла рішення, що саме вона призначатиме суддів на посади голів, заступників голів судів загальної юрисдикції та звільняти їх з таких посад (крім адміністративних посад у Верховному Суді України) до врегулювання цього питання в законодавчому порядку.

ВідеоВлада тисне на суд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: