Суддів-хабарників позбавлятимуть волі довічно

За хабарі у "надзвичайно великих розмірах" судді, прокурори та слідчі довічно позбавлятимуться волі без права на амністію.

Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким, зокрема, передбачається встановити для суддів, прокурорів та слідчих за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Законопроектом, поданим депутатом від НУ-НС Анатолієм Гриценком, пропонується у статті 67 Кримінального кодексу доповнити перелік обставин, які обтяжують покарання, ще двома - "вчинення злочину особою, у зв'язку з виконанням нею службового обов'язку" та "вчинення злочину з корисливих мотивів".

Автор також пропонує доповнити статтю 368 КК такими кваліфікуючими ознаками як отримання хабара у "надзвичайно великих розмірах", "службовцями органів місцевого самоврядування", "суддями, прокурорами, слідчими".

Також пропонується розширити перелік засуджених, які відповідно до закону про амністію не можуть бути амністовані. Такими особами, зокрема, пропонується визнати "засуджених за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі".

Проектом за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі передбачається встановити покарання:

- у загальному випадку - позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років;

- для осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище, крім суддів, прокурорів, слідчих, - позбавлення волі на строк п'ятнадцять років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;

- для суддів, прокурорів, слідчих - довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Ющенко - Тимошенко: без ваших хабарів партнери до вас жопою повернуться!

Суд відмовився повертати Семенюк до Фонду держмайна

Хабарі стали в три рази дорожчими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: