Суддя Чаус прийшов з двома адвокатами та відмовився дзвонити родичам – поліція Молдови

Дата публікації
Суддя Чаус прийшов з двома адвокатами та відмовився дзвонити родичам – поліція Молдови

УНІАН

У поліції вважають, що він наполягатиме на політичних мотивах своєї втечі.

ТСН зв'язалась з відділком поліції Молдови, до якого напередодні прийшов здаватись український суддя Микола Чаус. Інспектор поліції Сергій Дарій розповів, як до них прийшов суддя.

"З ним були адвокати України та Молдови. Він сам прийшов до поліції, повідомив, що нелегально перетнув кордон і сказав, що хоче зробити заяву", - повідомили у поліції.

За словами інспектора, суддя показав свій паспорт, поліція звірила його зовнішність з розміщеними у Мережі фотографіями, і сумнівів не залишилось – це саме Чаус. Суддя прийшов до поліції близько 11-12 години, там одразу відкрили кримінальну справу і вже о 13-й Чауса затримали. До антикорупційної прокуратури суддю передали о 15:20.

Чаус заявив, що його розшукують, що він залишив Україну з політичних мотивів. Багато не говорив. У поліції впевнені, що він проситиме не видавати його українській стороні.

"Думаю, що він розраховує на те, що його не екстрадують. Оскільки перейшов кордон нелегально, він міг переховуватись, який йому сенс був приходити до нас. Думаю, що він наполягатиме на політичних мотивах", - припустив Дарій.

У поліції зазначили, що телефонувати мамі в Україну Чаус не виявив бажання.

"Я йому одразу запропонував зателефонувати родичам, але він відмовився, не захотів нікому дзвонити", - зауважив поліцейський.

Раніше голова Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь підтвердив ТСН, що Чаус дійсно сам прийшов до прокуратури МолдовиЦе сталося напередодні, 28 лютого. Найближчими днями йому обиратимуть запобіжний захід, а процес екстрадиції може затягнутись на кілька місяців. В Україні Чауса заочно заарештували та призначили заставу у 3,7 млн грн. Його підозрюють в отриманні 150 тисяч доларів за позитивне рішення у кримінальній справі. Хабар він тримав у простій скляній банці. 

У Молдові затримали скандального київського суддю Миколу Чауса

У Молдові затримали скандального київського суддю Миколу Чауса

Наступна публікація