Суддя-"посівальник" Зварич голодує вже два тижні

Заарештований за одержання мільйонних хабарів суддя скаржиться, що справу проти нього "грубо сфабриковано".

Екс-суддя Ігор Зварич, який перебуває в Львівському СІЗО, продовжує голодування, яке розпочав 20 січня. На сьогодні Ігор Зварич не вживає нічого, окрім води. Про це повідомила прес-секретар групи адвокатів Зварича Тетяна Турчина.

У понеділок, 1 лютого, він відмовився від будь-якої медичної допомоги зі сторони медичних працівників Львівського СІЗО, скерованої на штучне підтримання стану здоров’я, яке вже й так ослаблене п’ятнадцятиденним голодуванням. Своє рішення Ігор Зварич пояснив тим, що це фактично штучно підмінює виконання його законних вимог та створює видимість законності дій стосовно його грубо порушених під час фабрикування кримінальної справи законних прав.

"Або мої законні вимоги будуть виконані, або я помру від голоду, і своєю смертю приверну увагу до порушень прав людини, громадянина України, обвинуваченого у цій сфабрикованій посадовими особами ГПУ політичній справі, ініційованій і контрольованій саме президентом Ющенком за допомогою голови СБУ Наливайченка. Це не шантаж, це вимушені, викликані повною беззаконністю влади України в особі вказаних мною посадовців дії людини, яку безпідставно, з почуття страху, сховали в тюрму", - заявив Ігор Зварич.

Щодня Ігоря Зварича оглядає лікар. Його стан щодня погіршується: у нього спостерігаються болі в серці, сильні головні болі, головокружіння, високий тиск, загальна слабість організму. Від початку голодування Ігор Зварич втратив 6 кг ваги.

"У такій ситуації дивно виглядають заяви працівників СІЗО про те, що вони не впевнені в голодуванні Ігоря Зварича, як і дивно чути розповіді про те, що він може отримувати харчі в передачах від родичів чи адвокатів. Хочемо запевнити, що ні родичі, ні адвокати не приносять Ігорю Зваричу жодних харчів у СІЗО. При цьому, при кожному візиті адвокатів Ігоря Зварича працівники СІЗО ретельно оглядають їх особисті речі, а при моєму відвідуванні проводять мій особистий огляд та огляд моїх речей додатково. Тому хто, як не працівники СІЗО, мають знати, що Ігор Зварич їжі ззовні не отримує? Звертаємося до керівництва Львівського СІЗО не поширювати свідомо неправдиву інформацію", - зазначила адвокат Ігоря Зварича Руслана Юхименко.

Не сприяє хорошому самопочуттю Ігоря Зварича і ситуація в самому слідчому ізоляторі. Там постійно сиро, а в ніч з 2 на 3 лютого 2010 року близько другої години ночі в камері ЛСІ, де утримується під вартою Ігор Зварич, обвалилася стеля – глиба каменю, цегли, дерева та цементу розмірами приблизно 1,5 на 0,5 метра впала неподалік лежаків, на яких спали ув’язнені, наголосила адвокат.

Як відомо, з 10 березня 2009 року екс-суддя Ігор Зварич перебуває під арештом у Київському слідчому ізоляторі. Проти Зварича порушено п’ять справ за трьома статтями Кримінального кодексу - зловживання службовим становищем, хабарництво, шахрайство. Під час обшуків за місцем роботи та проживання голови суду і шести суддів Львівського апеляційного адмінсуду працівники СБУ та Генпрокуратури вилучили 1 мільйон доларів та 2 мільйони гривень.

Зазначимо, що в народі горе-суддю охрестили "посівальником" або "колядником" через його славнозвісну прес-конференцію, на якій Зварич пояснив наявність знайдених у нього при обшуку мільйонних коштів давньою традицією засівати приміщення під час його освячування.

Протягом останнього часу Зварич неодноразово скаржився на порушення своїх прав з боку Генпрокуратури і навіть президента Віктора Ющенка.

Читайте також:

Прокуратура відмовилася заважати екс-судді Зваричу помирати від голоду

Екс-суддя Зварич оголосив голодування і готовий померти

Екс-суддя Зварич просить не допитувати його в "катівнях СБУ"

Генпрокуратура завершила слідство у справі екс-судді Зварича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: