Суддя у справі проти Кучми та Литвина взяла самовідвід

Суддя Печерського суду відмовилася розглядати справу щодо причетності Кучми та Литвина до вбивства Гонгадзе і взяла самовідвід. Протягом 5 днів мають призначити нового суддю.

Суддя Печерського суду Лариса Цокол взяла самовідвід у слуханні скарги про відмову в порушенні кримінальної справи щодо екс-президента Леоніда Кучми та спікера Володимира Литвина.

Скаргу подала адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

Як повідомила адвокат, суддя взяла самовідвід через те, що в лютому 2004 року скасувала постанову Управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ щодо порушення справи проти Олексія Пукача.

Розгляд справи відкладено, поки голова суду не призначить нового суддю та дату слухання.

Оскільки суд має вже матеріали справи, то призначення має відбутися протягом 5 днів.

За словами Теличенко, у неї немає сумнівів у тому, що в записах екс-охоронця Кучми Миколи Мельниченка є справжні розмови, які мали місце в кабінеті президента України, оскільки деякі учасники розмов свого часу "впізнали себе і підтвердили факт, що такі розмови були".

Водночас адвокат висловила подив з приводу того, що слідчі ГПУ довіряють показанням Олексія Пукача, у тому, що "він отримав замовлення вбити Гонгадзе від Кравченка", але ж не довіряють його показанням, в яких вказується, "що Кравченко нібито узгоджував свої дії з тодішнім вищим керівництвом держави".

У той же час Теличенко зазначила, що також вона подала подібні скарги на рішення Генпрокуратури щодо екс-голови СБУ Леоніда Деркача, нині покійного заступника Кравченка Едуарда Фере та скаргу щодо дій ГПУ, якими Пукачу скасовано обвинувачення за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Читайте також:

Суд залишив Пукача під вартою ще на 2 місяці

Адвокат вдови Гонгадзе оскаржила рішення ГПУ по Кучмі і Литвину

ГПУ "наїхала" на видання, яке оприлюднило матеріали справи Гонгадзе

Вдова Гонгадзе оскаржила закриття справи щодо Пукача

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: