Суддю Львова відрахували з Верховного суду після інформації про його російське громадянство

Суддю Львова відрахували з Верховного суду після інформації про його російське громадянство

Скриншот з відео

Львов заперечує наявність російського паспорта, однак його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного суду, заявив його голова Князєв.

Суддю з російським паспортом Богдана Львова 5 жовтня відраховано зі штату Верховного суду України. Таке рішення ухвалив голова ВСУ Всеволод Князєв.

Про це повідомили у пресслужбі Верховного суду.

Там зауважили, що згідно з Конституцією, повноваження судді припиняються в разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин здійснити відрахування зі штату суду повинен його очільник.

"Голова Верховного суду Всеволод Князєв видав наказ про відрахування від 5 жовтня Богдана Львова зі штату ВСУ на підставі інформації Служби безпеки України, у якій підтверджено наявність у Львова громадянства РФ за даними російських реєстрів", – йдеться у заяві суду.

Князєв прокоментував своє рішення і назвав його безпрецедентним для судової системи, адже відповідні положення Конституції та закону застосовуються вперше.

"Хоча Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, однак його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного суду, спричиняють недовіру суспільства до його рішень, чого ніколи не повинно статися", – зауважив Князєв.

Нагадаємо, 3 жовтня стало відомо, що СБУ проінформувала ВСУ про наявність у Львова громадянства Росії.

Того ж дня Касаційний господарський суд ВСУ голосував за відставку Львова, проте для ухвалення рішення тоді забракло голосів.

Проросійські партії у Литві не пройшли до парламенту

Проросійські партії у Литві не пройшли до парламенту

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація