Сухе голодування Савченко. Лікарі розповіли, що відбувається з організмом людини

Якщо здорова людина може прожити від 7 до 10 днів без води, то у Надії всі симптоми можуть розвинутися протягом 4-5 днів.

Після чергового суду, 4 березня, українська полонена льотчиця Надія Савченко, яку досі утримують у СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Станом на сьогодні Надія голодує вже третій день поспіль. ТСН.uа звернувся до лікарів за коментарем, щоб зрозуміти, наскільки небезпечнt сухе голодування для людини і чим це може обернутися для Савченко.

Як зазначає відомий український кардіохірург Кланца Андрій, в організмі є кілька шляхів отримання енергії - глюкоза, жирні кислоти та кетонові тіла. Протягом перших діб голодування відбувається глюконеогенез за рахунок глікогену в печінці і в м'язах. Після вичерпання запасів глікогену відбувається розпад білків, які містяться в м'язах.

У другу чергу відбувається розпад жирів на гліцерин (з якого синтезується глюкоза) і жирні кислоти. В результаті цього утворюються кетонові тіла, наростає ацидоз, з'являється аміачний запах у повітрі. Крім того концентрована сеча отримує запах ацетону, наростає олігурія. Безводне голодування супроводжується більш інтенсивним накопиченням недоокислених продуктів у зв'язку з дефіцитом води, яка бере участь у багатьох біохімічних реакціях, а також у зв'язку зі зниженим виділенням речовин з сечею. Крім того, при нестачі води відбувається більш швидке окислення жирів з метою отримання ендогенної води.

Мозок в останню чергу (на 3-4 добу голодування) починає використовувати кетонові тіла для отримання енергії. Притупляються почуття, знижується пам'ять, сповільнюються і розумові процеси, втрачається контроль над власною поведінкою, виникають зорові і слухові галюцинації, зростає апатія, що чергуються з короткочасними сплесками підвищеної дратівливості та агресії.

Смерть настає внаслідок вираженого електролітного і кислотно-лужного дисбалансу, що призводить до фатальної аритмії, порушення дихальної функції та пригнічення нервової діяльності. Іншими словами, під час сухого голодування відбувається згущення крові і "видобуток їжі і води" з власних запасів за патологічних механізмів. Через це в організмі накопичується багато токсичних речовин, кров сильно окислюється, нирки перестають фільтрувати сечу - немає з чого, вода відсутня.

І людина вмирає від руйнування мозку власними токсинами, різко кислою реакцією крові, від незворотних зривів серцевого ритму і незворотного пригнічення дихання - через загибель мозку. Якщо звичайна людина може витримати максимально від 7 до 10 днів сухого голодування, то Надія Савченко може навіть не пережити свят.

Українці вийшли на акції з підтримки Надії Савченко та повісили на шибениці опудало Путіна

Однак лікарі не беруться прогнозувати, що буде відбуватися з організмом Надії, оскільки на момент початку сухого голодування вона і так була ослаблена. Як зазначає лікар-гастроентеролог Харченко Наталія, яка оглядала Савченко під час першого голодування, судячи з того, що Савченко почала сухе голодування вже худою і виснаженою психологічно й фізично, то чекати таких м'яких наслідків як на першому етапі голодування (голодування з водою – ред.) – не доводиться.

"Вона розпочала голодування у більш важкому стані. Тому, якщо здорова людина, вступаючи в сухе голодування може прожити від 7 до 10 днів без води, то у Надії всі симптоми можуть розвинутися протягом 4-5 днів", - зазначає Харченко.

Вона також додала, що в першу чергу під час сухого голодування порушується водно-електролітний обмін, порушується обмін солей, обмін таких мікроелементів як калій, кальцій, магній. Це і скорочувальна функція міокарда, також розвивається білкове голодування. Крім того, знижується температура тіла, виникає слабкість, озноб, розвивається порушення ритму серця. "Оскільки Надія вже худенька – то це і руйнування м'язової тканини, білків організму", - додала Харченко.

Водночас лікарі зазначають, що з сухого голодування виходити дуже складно. При цьому робити це потрібно дуже грамотно. Насамперед потрібне парентеральне харчування (внутрішньовенне – ред.). Крім того, вихід із голодування має відбуватися поступово і, як правило, це займає вдвічі більше часу, ніж саме голодування. Все це відбувається під пильним наглядом лікарів.

Що стосується патологій, які можуть виникнути у людини після виходу з голодування, то їх може і не бути. Але це лише за умови, як швидко людина вийде з голодування. Крім того, все залежить від тривалості голодування. Якщо воно буде тривалим, зміни в організмі можуть бути незворотними, якщо коротким – людина може з нього вийти з мінімальними втратами.

ВідеоСьогодні третій день Надії Савченко без їжі та води

Нагадаємо, 7 березня Надія Савченко оприлюднила нове звернення. В ньому вона заявила, що вийде на волю лише на своїх умовах, а її приклад боротьби з російською владою є прикладом для наслідування.

Нещодавно за звільнення Савченко також виступили міністр Великої Британії у справах Європи Девід Лідінгтон та президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунт.

Після чергового суду, 4 березня, українська льотчиця Надія Савченко, яку досі утримують в СІЗО в РФ, оголосила про сухе голодування з п'ятниці.

3 березня в Донецьку Ростовської області Росії суддя не дав українській льотчиці і депутату Надії Савченко проголосити останнє слово та оголосив продовження процесу 9 березня об 11:00.

Як відомо, Савченко у відповідь на вимогу обвинувачення засудити її до 23 років тюрми порадила судові погодитися якнайшвидше, щоб не затягувати справу. Також вона виступила категорично проти свого обміну на російських ГРУшників. "ГРУшників за одного невинного, це занадто багато" - сказала вона.

ВідеоНадія Савченко без води не проживе і тижня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: