Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сухий закон по-українськи: як чиновники борються з контрафактним алкоголем

У Києві майже одночасно з хвилею смертельних отруєнь депутати заборонили продаж алкоголю у МАФах.

В Україні нова смертельна епідемія – горілка. Після підвищення акцизів на спирт і падіння доходів населення крамниці заповнені сурогатом, який вбиває швидше, ніж війна, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Лишень за два останні тижні від технічного спирту в Україні померло 40 людей. Такий спирт додають до фарб і палива, рідина настільки отруйна, що навіть до тіла померлого лікарі забороняють торкатися.

Нині чорний ринок алкоголю став ще прибутковішим – за 0,5 л "Кралі" просять лише 17 гривень. Контрафакт виявили у декількох регіонах - на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Миколаївщині та Житомирщині, проте під прицілом кожне місто України.

Покінчити з підробним алкоголем можна за лічені години - адже у держави монополія на виготовлення спирту, переконані експерти. Все, що потрібно - краще стежити за тим, куди щезають ці тонни спирту і як перетворюються на вбивчу рідину для нації.

У Києві на вокзалі в першому ж МАФі з-під поли міцний напій розливають усім охочим. Але в цьому бізнесі не заведено питати про якість горілки.

Зазначимо, за збігом обставин градус боротьби столичних депутатів із пияцтвом зріс саме з появою смертельних алкоотруєнь. Безалкогольне майбутнє чекає не тільки на великі столичні маркети, а й МАФи, і саме ці ятки під особливим прицілом. Але за нехтування рішенням КМДА немає жодної відповідальності, тому алкоголь після 23-ї години можна легко знайти й у МАФі, і на АЗС, і в супермаркетах однієї з найпоширеніших торговельних мереж, навіть за допомогою таксі можна замовити додому пляшку міцного напою.

Тож очевидно, що свої сили чиновники столиці кинули не на боротьбу з контрафактним алкоголем чи пияцтвом, а радше на боротьбу з неестетичними для міста МАФами, які демонтують, якщо знайдуть алкоголь.

За словами екс-керівника департаменту благоустрою Києва, а нині позаштатного радника мера Кличка, народного депутата Дмитра Білоцерковця, який бореться із МАФами, більшість кіосків, де продають алкоголь, є простими "наливайками".

"Він продає нелегально алкоголь контрафактний. У 70% випадків МАФи належать великим мережевикам. Це не просто великий бізнес. По факту - це якісь чиновники, колишні прокурори, колишні депутати Партії регіонів...", - наголосив він.

Своєю чергою в Антимонопольному комітеті вважають таке рішення Київради незаконним, адже воно порушує права підприємців.

Відео 50 грамів смерті: хто труїть українців дешевим алкоголем

Нагадаємо, Україною прокотилася хвиля смертельних отруєнь від фальсифікованої горілки, яка стартувала з Харківської області. Відрізнити смертельну горілку на око чи смак неможливо, тому найголовніше правильно діяти в разі появи симптомів отруєння.

Організатора виробництва фальсифікованого алкоголю та його спільників затримали минулого тижня. Вони тоннами виробляли спиртні напої, використовуючи завезений із Росії технічний спирт. Головному підозрюваному обрали запобіжний захід таємно, не розкриваючи його особи, аби не нашкодити слідству виявляти спільників злочинця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції