Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сумщина провела в останню путь загиблого в ООС солдата бригади імені Короля Данила

Військовослужбовцю було 25 років.

На Сумщині попрощалися із загиблим на фронті Едуардом Лободою – старшим солдатом 24-ї бригади імені Короля Данила. 25-річний боєць загинув під Мар’їнкою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

ВідеоНа Сумщині попрощалися із загиблим на фронті Едуардом Лободою

Старший сержант 24-ї бригади імені Короля Данила, 25-річний боєць загинув під Мар’їнкою. Своїм тілом закрив товаришів від вибуху міни. Майже добу медики боролися за його життя, але поранення були вкрай важкими і серце бійця не витримало.  

На Сумщині попрощалися із загиблим на фронті Едуардом Лободою

Ед, Едя, "Фугас" – його називають гордістю села Підопригори і “королівської” бригади. "Він завжди був усміхнений. І цей позитив передавався й іншим хлопцям, він ним заряджав. Він був душею всього підрозділу", - каже капелан Геннадій Лисенко. Едуард знімав і монтував своєрідний фронтовий відео щоденник. Розумівся і на безпосередніх обов’язках "Він самоучка, на саперній справі він знав все. Мені здається, він міг навчити навіть спеціалістів", - зізнається бойовий медик із позивним "Руда",

3 липня група військових, в якій був старший солдат Едуард Лобода, висунулася освоювати територію, бо знали, що диверсійні групи противника активізувалися і попереду – великі мінні поля. "Фугас", який був на чолі групи, прикрив побратимів від вибуху, прийнявши удар на себе, а міна, на якій підірвався боєць, була непроста – вочевидь, з новітніми датчиками руху. "Скоріш за все, була з сюрпризом. Тому що я бачив на власні очі і можу сказати, що там не все так просто було", - каже старший сержант із псевдо "Призрак". "Якби не він – пішли би всі хлопці. Всі хлопці би з групи всі загинули. А він спас життя. Він спас життя своїм побратимам", - додає "Руда".

Едіку вибухом повідірвало кінцівки, посікло очі і тулуб, але під час евакуації він був у свідомості та боровся за своє життя. "Це боєць із дуже сильним характером, це був дуже сильний біль, але він тримався, він жартував, він підтримував хлопців", - пригадує військовий медик із позивним "Афіна". Лікарі Курахового майже добу боролися за життя солдата. "Він боровся дуже довго, серце зупинялося часто, але він боровся", - каже бойовий командир добровольців із псевдо "Сирота". "Ще в лікарні його питали групу крові – він сам говорив. Він був дуже сильним. І загинув він, як сильний", - каже "Руда".

Мати, дізнавшись про поранення, одразу помчала підтримати сина, але не встигла на якихось 5 хвилин. "Герой він наш. Він зберіг усіх, людочки добрі. Зберіг усіх, а сам у могилочку ліг", - каже Віра Лобода. На фронт її Едуард пішов у 2016 році добровольцем "Правого сектору", минулої осені перевівся на контракт у ЗСУ. Мати, як могла, відмовляла сина. "Але ніхто його не міг зупинити. Він їхав, він ішов, він біг туди", - каже вона. Невдовзі у Збройні Сили України пішов і його молодший брат, тиждень тому вони бачилися востаннє – Едуард приїздив до брата на день народження. "Для мене він завжди був прикладом. Я намагався завжди з нього брати приклад", - зізнається Костянтин Лобода.

Прощалися із загиблим Едуардом усім селом, а домовину на руках несли бойові побратими, яких він прикрив собою востаннє. Похорон відбувся під заслужену шану: "Герою "Фугасу": Слава! Слава! Слава!"

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції