Супрун через поради лікування спини "затролила" директора Інституту серця, якого "зцілив" Кашпіровський

Ексочільниця МОЗ зауважила, що не варто сподіватися на допомогу з боку екстрасенсів.

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун дала поради, що робити у разі виникнення проблем зі спиною. 

Вона порадила брати до уваги лише доказові рекомендації та звертатися за порадою до лікаря, що у своїй практиці послуговується міжнародними протоколами. 

"Не варто розраховувати на чудодійну силу мануальної терапії, хіропрактики, акупунктури чи сподіватися на зцілення екстрасенсами", – написала Супрун у Facebook, вочевидь адресуючи це звернення директорові Інституту серця Борису Тодурову.

У разі виникнення проблем зі спиною радимо брати до уваги лише доказові рекомендації та звертатися за порадою до лікаря,...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 10 грудня 2019 р.

Напередодні він оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі відео, в якому з'явився разом із відомим у 90-х екстрасенсом Анатолієм Кашпіровським. Тодуров написав, що відомий гість завітав до нього до Інституту і "зцілив" його спину.

"За 5 хвилин зняв мені біль у спині, від якого я потерпав протягом останнього місяця. Мене - затятого скептика, важко чимось здивувати, але тут дійсно відбулося дивовижне зцілення. Отака приємна зустріч", - цитує Тодурова LB.ua.

Після того, як про директора Інституту серця та Кашпіровського почали писати ЗМІ та жартувати користувачі соцмереж, перший видалив відео з екстрасенсом зі своєї сторінки у Facebook. Але ролик є на Youtube-каналі Кашпіровського.

Наступного дня після цього випадку Супрун і оприлюднила свої поради щодо лікування болю у спині.

Вона зазначила, що у 90% випадків біль у спині має механічний характер, тобто залежить від певного положення чи рухів. Спина може боліти через недостатню фізичну активність, зайву вагу чи шкідливі звички, і лише в 1-2% випадків біль у спині може свідчити про наявність серйозної проблеми зі здоров’ям.

Аби подолати біль у спині, Супрун радить зміцнювати її м’язи. 

"Фізичні навантаження — розтягнення, зміцнення м’язів кору, тренування м’язів спини — допоможуть тримати спину в порядку. Зокрема від здатності м’язів утримувати хребет залежить його стан і адекватний розподіл навантажень між хребцями", – написала колишня очільниця МОЗу.

Супрун також зазначила, що існує багато міфів навколо болю у спині. Зокрема, міф про "диск у хребті, що вилетів або змістився". За словами ексміністерки, діагнозу “вилітаючий диск” не існує, хребці також не можуть зміщуватися.

Ще один міф — про те, що у хребті відкладаються солі. Насправді “відкладенням солей” називають видимі на рентгені шиповидні та дзьобовидні вирости на хребцях, які з‘являються у багатьох людей з віком.

Відео Небезпечний масаж: як вберегти свою спину від шарлатанів

Зайшов до масажного кабінету самостійно, а поїхав звідти на швидкій. Житомирянин звинувачує лікаря в тому, що під час масажу він йому зламав хребет. Та ця історія не виняток. Сніданок зібрав розповіді тих, хто постраждав від рук горе-масажистів, та поради,  як розпізнати непрофесіонала.

Небезпечний масаж: як вберегти свою спину від шарлатанів

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів