Супрун дала українцям інструкцію на випадок контакту з людиною, хворою на кір

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Передусім слід не панікувати та не займатися самолікуванням.

Щеплення — єдиний дієвий спосіб захиститися від кору для людей, які контактували з хворим на кір.

Про це нагадала очільниця МОЗ Уляна Супрун у Facebook.

Вона зазначила, що люди, які перебували в прямому контакті з хворим, вважаються контактними особами, члени їхніх сімей — ні. "До прикладу, якщо у класі дитини хтось захворів на кір, то дитина вважається контактною, а мати, батько, брат, сестра і інші члени сім’ї — ні", - пояснила Супрун.

Урядовиця додала, що кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом – тому спілкування та перебування в одному приміщенні з хворим на кір — це прямий контакт. Більше того, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Вірус кору найбільш небезпечний для людей довкола від моменту появи перших симптомів у хворого до закінчення періоду висипання. Людина стає заразливою приблизно через 10 днів після інфікування.

Як діяти у випадку контакту з хворим на кір дорослим.

 • Вакцинуватися якомога швидше. Будь-які вікові обмеження для вакцинації скасовані — зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі будь-якого віку. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра якомога швидше.
 • Якщо статус контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, то отримати щеплення проти кору треба якомога раніше. Найкраще в перші три дні від моменту контакту.
 • Наразі щеплення можна зробити лише в комунальних закладах охорони здоров’я. Але вже з літа безоплатно вакцинуватися можна буде і в приватних медичних закладах, і у лікарів-ФОПів, які уклали договір із НСЗУ.

Як діяти у випадку, якщо контактною особою є дитина.

Дитина до 1 року:

 • Діти такого віку ще не мають щеплення проти кору (перша вакцина проти кору за Календарем в 12 місяців). Тому потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра і зробити щеплення. МОЗ України своїм наказом дозволило вакцинувати дітей від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим на кір.

Дитина 1-5 років.

 • Якщо не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК якомога швидше — бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту.
 • Якщо минуло більш ніж 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби.
 • Якщо дитина вже має одне щеплення проти кору потрібно просто повідомити лікаря про контакт. Одна доза вакцини КПК захищає від захворювання до 6 років.

Дитина від 6 років і старша.

 • Якщо не була щеплена проти кору — негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім, не раніше ніж через місяць — отримати другу дозу вакцини КПК.
 • Якщо має 1 щеплення проти кору — негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.
 • Якщо має 2 щеплення проти кору потрібно просто повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК дають захист від хвороби.
 • У разі, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК і не маєте документальних підтверджень, потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра. Дитину потрібно вакцинувати.

Супрун наголосила, що всі області України повністю забезпечені вакцинами, які передбачені Календарем щеплень. Вакцини КПК (проти кори, паротиту та краснухи) — виробництва Бельгії та США. Їх є достатньо в кожній області.

Нагадаємо, в Україні запрацювали нові правила вакцинації від кору. Тепер для дорослих немає перешкод у тому, щоби зробити щеплення. На такий крок Міністерство охорони здоров’я пішло через, те що інфекція шириться рекордними темпами. За останні місяці померли 16 українців, майже 50 тисяч інфіковані. Хворих на кір в Україні зараз більше, ніж в усій Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції